Wydarzenia w Turystyce

27. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz w całości online

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w naszym kraju. Po raz pierwszy w historii będzie pokazywany w całości online.

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w naszym kraju. Po raz pierwszy w historii będzie pokazywany w całości online.

To co odróżnia ten organizowany od 1993 roku  festiwal od innych, to otwartość Muzeum na wszelkie inicjatywy, nie tylko w dniach festiwalowych.

– Tegoroczna edycja przeglądu po raz pierwszy odbędzie się w całości online. Jest to duże wyzwanie ale jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy do większego grona odbiorców. Będą z nami najwybitniejsi polscy himalaiści. Dzięki transmisji na żywo, będą Państwo mogli zadawać pytania on – line. – mówi dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Sławomir Majcher. Transmisja na muzealnym kanale YouTube w dniu 9 maja rozpocznie się o godzinie 13.00.

Od ubiegłego roku nowością festiwalu jest Konkurs Małych Form Filmowych, który posiada formułę otwartą. Skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów – studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i wszystkich miłośników gór.

W bieżącej edycji zakwalifikowało się 11 filmów przedstawiających różne formy filmowe: dokumentalne, fabularne, długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne.

Obecnie na kanale YouTube Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie trwa głosowanie internetowe, w którym każdy może wziąć udział. Wygra film, który otrzyma najwięcej polubień a samo głosowanie trwa do 8 maja do godziny 12.00. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie www.muzeumsportu.waw.pl 11 maja 2020 roku o godzinie 12.00.

Filmy można oglądać i na nie głosować na kanale Muzeum Sportu i Turystyki na You Tube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Hhrep7aQmpjLgQ5HLdOmrFuM83Ug6-D

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.