Hotele&Gastronomia

Alpenhotel Fernau w sercu Alp

Jedna z najwspanialszych alpejskich dolin – Stubaital to raj dla aktywnych rodzin. Zarówno zimą, jak i latem warto zatrzymać się w Alpenhotel Fernau. Teraz w ofercie 7-dniowy pakiet ze ski-passem.

Za osiemset euro dostajemy siedem nocy w Alpenhotel Fernau, śniadania i wykwintne kolacje w hotelowej restauracji – z muzyką na żywo, oraz sześciodniowy ski-pass na największy austriacki lodowiec alpejski plus gratis zabieg w SPA. To oferta na okres świąt Wielkiej Nocy, którą najchętniej wybierają wybredni niemieccy turyści. Z roku na rok coraz więcej jest tu też Polaków, szczególnie tych, którzy osiedli i pracują w bliskiej kulturowo i geograficznie Bawarii.

Czym kusi Alpenhotel  Fernau? W branży turystycznej najistotniejsza jest lokalizacja. Sprawdzamy… Czterdzieści minut jazdy od Innsbrucku – stolicy Tyrolu i pół godziny od lodowca Stubaier Gletscher. W zasięgu kilkunastu minut jazdy darmowym skibusem znajdują się aż cztery potężne ośrodki narciarskie. Przystanek jest pod hotelem, a w odległości kilkuminutowego spaceru jest już centrum uroczego miasteczka Neustift im Stubaital. Takiego położenia można jedynie pozazdrościć.

Hotel z zewnątrz zachowuje styl alpejskiej rezydencji, w środku znajdziemy przestronne lobby, bar i zaciszną salę kominkową, z której przejdziemy do hotelowej restauracji. Pokoje i apartamenty to połączenie funkcjonalnego stylu charakterystycznego dla Austrii i rustykalnych, tyrolskich detali. Goście po nartach, czy górskich wędrówkach, mogą zregenerować siły w SPA z basenem i saunami. Tym jednak, za co Alpenhotel Fernau zbiera najwięcej braw, jest rodzinna atmosfera. Gospodarze osobiście dbają o każdego gościa. Doradzą nam co zwiedzić w okolicy, a także sprawdzą prognozę pogody na stokach narciarskich w rewelacyjnym ośrodku Schlick2000. Są też miejscowymi mecenasami kultury. W hotelu często rozbrzmiewa tyrolska muzyka grana przez lokalnych artystów. Szczególnie świąteczne kolacje mają tu godną oprawę. Można tu ponownie odkryć zapomnianą magię świąt.

Nie zapominajmy też, że Alpenhotel Fernau to ośrodek familijny. Dzieci do lat trzech mieszkają tu gratis, a dla starszych i młodzieży jest cały system zniżek. Cenią sobie to turyści zza naszej zachodniej granicy. Ale i Polacy czują się tu jak w domu.

Alpenhotel Fernau
Scheibe 66, 6167 Neustift im Stubaital
Austria

fot. FB Alpenhotel Fernau

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz.
Z wykształcenia muzyk klasyczny. Był szefem działu zagranicznego w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor kilkunastu książek, m.in. „Gambia. Kraina uśmiechu”, „Cień Kilimandżaro”, „Tata reporter” dla wydawnictw National Geographic, Albatros i Akapit-Press. Współpracuje z Polskim Radiem, TVP2 i TVN24. Jest przewodnikiem po Muzeum Narodowym w Warszawie.