Hotele&Gastronomia

Amber Hotel Gdańsk – komfortowy hotel nad morzem

Amber Hotel Gdańsk

Od Średniowiecza Gdańsk jest emanującym energią miastem, w którym krzyżują się ścieżki ludzi z różnych stron świata. Niektórzy znajdują tu miłość i zakładają rodzinę, inni rozkwitają biznesowo, zdobywają edukację i robią kariery lub po prostu bawią się i odpoczywają. W odpowiedzi na specyfikę miasta, powstała kategoria komfortowych hoteli, które tak jak Amber Hotel Gdańsk w sezonie turystycznym są przystanią dla rodzin i turystów odwiedzających miasto, a poza wakacjami otwierają szeroko drzwi przed biznesem.

amber hotel gdańsk
Gdańskie Główne Miasto – 15 minut spacerem od Amber Hotel Gdańsk.

46 pokoi jedno- i dwuosobowych, sala konferencyjna na dwieście osób, SPA i ceniona w mieście restauracja to atuty pozwalające Amber Hotel Gdańsk szybko dostosowywać się do potrzeb rynku. Gdy w upalne lato zapełniają się plaże nad Bałtykiem, a w centrum miasta tętni życiem Jarmark Dominikański, na korytarzach i w restauracji hotelowej rozbrzmiewa wielojęzyczny gwar. Wczasowicze odpoczywają po spacerach uliczkami Głównego Miasta, czy przemierzaniu plaż Wyspy Sobieszewskiej. Jesienią, czy zimą hotel daje azyl przedsiębiorcom, którzy ściągają do Gdańska na rozmowy biznesowe, konferencje i targi. Po intensywnym dniu można zregenerować siły w strefie SPA, gdzie jest duża wanna z hydromasażem, dwa rodzaje saun i gabinet masażu.

Amber Hotel Gdańsk
Strefa SPA.

Amber Hotel Gdańsk mieści się w dzielnicy Suchanino, na niewysokim wzgórzu, w zielonej części trójmiejskiej metropolii. Od turystycznego centrum miasta dzieli hotel zaledwie piętnastominutowy spacer przez park. Spokojną okolicę z pewnością docenią wszyscy, którzy chcą się bawić w pulsującym muzyką i gwarem centrum, ale spać wolą otoczeni zielenią i ciszą. Od hotelu na popularną plażę Gdańsk Brzeźno jedzie się tylko nieco ponad 10 minut.

Amber Hotel Gdańsk
Pokój w Amber Hotel Gdańsk.

Tak jak w przypadku wielu rodzinnych biznesów – a Amber Hotel Gdańsk prowadzą dwaj bracia, Michał i Maciej Macurowie – początki hotelarskiego interesu sięgają lat osiemdziesiątych, gdy na miejscu dzisiejszego budynku stał skromny domek jednorodzinny, w którym gospodarze, Maria i Eugeniusz, wynajmowali pokoje studentom, a w wakacje – letnikom. Łut szczęścia: wygrana w popularnym teleturnieju „Familiada”, sprawił że bracia Macurowie – drugie pokolenie w hotelarskim biznesie – zainwestowali wygrane pieniądze w rozbudowę domowego pensjonatu. W 2010 roku obiekt otworzył podwoje, a właściciele każdą złotówkę inwestowali w przedsięwzięcie, w które szczerze wierzyli. Pozyskanie świetnego szefa kuchni spowodowało, że hotelowa restauracja stała się ulubionym portem dla trójmiejskich smakoszy, a organizowane tu przyjęcia, wesela i komunie cieszą się zasłużoną sławą.

Hotel Gdańsk restauracja
Kuchnia w hotelu jest pierwszorzędna.

Rozbudowa strefy SPA, placu zabaw dla dzieci z 10-metrową zjeżdżalnią, czy zaplecza konferencyjnego, zaowocowała mocnymi trzema gwiazdkami. Pandemia i w związku z lockdownem nieuniknione zamrożenie turystyki w 2020 roku, opóźniły marsz po czwartą gwiazdkę, która jest Świętym Graalem hotelarzy, ale tych planów nie odwołała. Jest już wyznaczone miejsce pod hotelowy basen i oranżerię. Właściciele są zdecydowani starać się o 4 gwiazdkę, co będzie ukoronowaniem ich przeszło 10 lat działalności. Bracia konsekwentnie realizują marzenia ojca – Eugeniusza i dążą do tego, by rodzinny hotel stał się w swojej klasie liderem.

Hotel Gdańsk
Amber Hotel Gdańsk to hotel biznesowy.

AMBER Hotel *** Gdańsk
ul. Powstańców Warszawskich 45
80-165 Gdańsk
(58) 718 718 7
amber-hotel.pl
biuro@amber-hotel.pl

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz. Z wykształcenia muzyk klasyczny. Przez 15 lat był szefem działów zagranicznych w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor ponad 20 książek i przewodników m.in. dla National Geographic. Laureat Nagrody Magellana. Komentator tematyki turystycznej w radiu i TV.