Hotele&Gastronomia

a&o hostels wprowadza program łóżek awaryjnych

a&o hotels

Berlin – 18 tysięcy noclegów – to wstępny wynik projektu „Łóżka awaryjne”, wdrożonego przez berlińską grupę niskobudżetowych hosteli a&o na terenie Niemiec.

 

Największa sieć hosteli w Europie dzięki wprowadzeniu specjalnych stawek za noclegi, wspiera gości szczególnie dotkniętych kryzysową sytuacją związaną z pandemią koronawirusa: pracowników policji, służb zdrowia, ambasad, administracji, organizacji pomocowych itp. a&o oferuje pokoje jedno- i dwuosobowe za stałą cenę 25 euro za noc. Wprowadza także inne zniżki, między innymi za opłaty parkingowe.

– 18 tysięcy noclegów to ułamek, w porównaniu do zwykłego obłożenia o tej porze roku, jednak to ważny i pozytywny sygnał pod wieloma względami. Ten projekt pokazuje kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu – cechy pożądane przez firmy w tak trudnych czasach. Projekt podkreśla także znaczenie naszej branży – nawet jeśli jest ona zasadniczo zmuszona do pozostania w bezruchu – mówi Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny a&o.

Od początku wprowadzonej w Niemczech izolacji i zamknięcia obiektów noclegowych, a&o zanotowało spadek liczby udzielonych noclegów nawet o 90% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Z oferty „łóżek awaryjnych” i znaczącej obniżki cen pokoi mogą korzystać pracownicy firm budowlanych, straży pożarnej i innych instytucji pomocowych. Projekt jest wsparciem także dla schronisk dla kobiet i schronisk dla bezdomnych. Pokoje mogą być wykorzystywane jako alternatywne biura dla firm.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.