Kierunki

a&o otwiera pierwszy hostel w Budapeszcie

W dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros powstał hostel ze 108 pokojami i 412 łóżkami.

W dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros powstał hostel ze 108 pokojami i 412 łóżkami.

28 sierpnia grupa a&o otworzyła pierwszy obiekt na Węgrzech. Nowy hostel powsta w modnej dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt), będącej dawnym centrum społeczności żydowskiej miasta. W dzielnicy, nazwanej na cześć cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sissi, znaleźć można bary, kawiarnie i restauracje, małe uliczki ze sztuką i kolorowymi muralami. To wszystko zaledwie 10 minut spacerem od głównego dworca kolejowego, Dunaju lub słynnej synagogi.

Budapesztański a&o zlokalizowano w dawnej fabryce Gier Karcianych, której historia sięga do 1910 roku. Cechą szczególną hostelu jest wewnętrzny dziedziniec, który naturalnie przedłużył hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda, umieszczona na wewnętrznym dziedzińcu, połączyła cztery piętra budynku.

a&o, prywatna marka hostelowa w Europie
Berlińska sieć hosteli jest teraz obecna w 23 miastach i 8 krajach europejskich. Do dyspozycji gości jest łącznie 39 obiektów, z czego kolejny niedługo zostanie otwarty.
Założyciel i dyrektor generalny Oliver Winter:

To wspaniały, kompaktowy hostel w tętniącej życiem metropolii. Budapeszt ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem kulturowym, jak i historycznym, dlatego jest idealnym miastem dla a&o.

Kolejny hostel zostanie otwarty w 2020 roku Kopenhadze, a następne we Florencji i Heidelbergu. Również Włochy i Hiszpania figurują „wysoko na liście berlińczyków”.

Oferty specjalne do końca roku 2020
a&o na Węgrzech do 31 grudnia 2020 r. oferuje specjalne promocyjne stawki. Rezerwacje można składać, tak jak dotychczas przez stronę internetową a&o, pośredników online i biura podróży. Do końca tego roku a&o spodziewa się około 12 000 noclegów w nowej lokalizacji.

Hostele a&o
Sieć hosteli a&o (www.aohostels.com) została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. Obiekty a&o odwiedzają zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. W 2019 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów.

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.