Kierunki

Atrakcje Dubaju na odległość

Pozostając z powodu koronawirusa w domu, możemy jednocześnie przejść się po mieście, odwiedzić muzea, galerie oraz letnią rezydencji szejka. Najlepsze wirtualne atrakcje Dubaju odkryjemy nie wychodząc z domu.

Pozostając z powodu koronawirusa w domu, możemy jednocześnie przejść się po mieście, odwiedzić muzea, galerie oraz letnią rezydencji szejka. Najlepsze wirtualne atrakcje Dubaju odkryjemy nie wychodząc z domu.

Niezwykłe zabytki Dubaju
Program  Dubai 360 (https://www.dubai360.com/scene/375-above-atlantis-the-palm-hotel-palm-jumeirah/en) umożliwia odwiedzającym z całego świata wirtualny spacer po Dubaju i dostęp do jego największych zabytków. Między innymi można podziwiać niesamowitą panoramę miasta z licznych tarasów widokowych.

Najlepsze dubajskie muzea i letnia rezydencja szejka
Muzeum Dubaju (https://dubaimuseum.net/), znajdujące się w najstarszym budynku w mieście, jest obowiązkowym punktem dla każdego zainteresowanego historią miasta (https://www.dubai360.com/scene/261-dubai-museum-07-souk-1950/en) oraz tradycyjnymi zapachami i dźwiękami Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Etihad Museum (https://etihadmuseum.dubaiculture.gov.ae/Ar/Pages/Default.aspx) znajduje się w miejscu, w którym podjęto decyzję o założeniu ZEA. Muzeum prezentuje kluczowe elementy historii, pozwalające odwiedzającym odkryć miasto sprzed zawarcia traktatu o zjednoczeniu siedmiu emiratów.
Wyjątkowym zabytkiem jest Umm Al Sheif Majlis (https://www.dubai360.com/scene/1745-majlis-ghorfat-umm-al-sheif-majils-upstairs/en) ‒ letnia rezydencja nieżyjącego już szejka Raszida ibn Sa’ida Al Maktuma. Dwupiętrowy budynek, położony w zacisznej okolicy, służył jako idealne schronienie od zgiełku miasta. To w nim szejk i jego doradcy (Majlis) podejmowali najważniejsze dla kraju decyzje.
Wirtualny spacer wąskimi uliczkami historycznej dzielnicy Al Fahidi zabierze Cię w przeszłość oraz ukaże współczesne kulturowe życie miasta. Al. Fahidi jest miejscem wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, swoją siedzibę mają tutaj galerie sztuki oraz specjalistyczne muzea.

Miejsca poświęcone sztuce
Tegoroczna edycja festiwalu Art Dubai (https://www.artdubai.ae/) została przeniesiona do przestrzeni cyfrowej. Online będzie można wziąć udział w Global Art Forum (https://www.artdubai.ae/global-art-forum-14/) /Międzynarodowe Forum Sztuki/, które zgromadzi najlepszych współczesnych artystów i ekspertów. Goście będą mogli uczestniczyć w tematycznych spotkaniach oraz oglądać ponad 500 dzieł sztuki zaprezentowanych w internetowym katalogu.
Słynna dzielnica kulturalna Alserkal Avenue (https://www.alserkal.online/) także prezentuje się online, udostępniając swoje wystawy i zasoby artystyczne na 360° platformie cyfrowej.

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.