Autorzy Read and Fly – magazyn o podróżach

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz. Z wykształcenia muzyk klasyczny. Przez 15 lat był szefem działów zagranicznych w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor ponad 20 książek i przewodników m.in. dla National Geographic. Laureat Nagrody Magellana. Komentator tematyki turystycznej w radiu i TV.

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.

Marcin Godlewski

Dziennikarz i redaktor, specjalista Public Relations związany z TVN. Pasjonat podróży, znawca tematyki kulturalnej. Współpracował z wieloma popularnymi tytułami na rynku m.in. Tele Tydzień, TV2tygodnik, Dolce Vita.

Wojciech Lubiński

Dziennikarz i producent telewizyjny. Były pracownik „Gazety Wyborczej”, "Super Expressu" i „Przeglądu Sportowego”. Współpracował także z innymi ogólnopolskimi tytułami prasowymi oraz z Programem III Polskiego Radia. Współtwórca cyklu programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej: ”Turystyczna Jazda” i „Zimowa Jazda”, emitowanych w TVP3 i TVP Polonia.

Grzegorz Skrzypak

Dziennikarz i producent telewizyjny pracujący przez lata najpierw w TVN, a potem w TVP. Od ponad 10 lat jest współwłaścicielem firmy medialno-producenckiej oraz współautorem i producentem podróżniczego programu telewizyjnego „Turystyczna Jazda”, który jest emitowany w TVP Kraków, TVP 3 (16 regionalnych ośrodków TVP) i TVP Polonia.

Magdalena Kuszewska

Dziennikarka współpracująca z miesięcznikiem "Pani" i portalem „Onet”. Publikowała m.in. w "Twoim Stylu", "The Warsaw Voice", "Polska. The Times", "Bluszczu", "Polityce". Autorka przewodnika "Europa na zakupy".

Andrzej Dryszel

Dziennikarz, autor artykułów o tematyce turystycznej w dzienniku Trybuna, tygodniku Przegląd, Kurierze365pl. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza i Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Miłośnik podróży kolejowych. Pali fajkę.

Katarzyna Siekierzyńska

Absolwentka SGH. Przez ponad 15 lat pracowała w PLL LOT. Związana z magazynem „Business Traveller”. Zakochana w Indiach, Nepalu i Ajurvedzie. Organizator i przewodnik wyjazdów do Indii. Jej motto to “ Life is a travel”.