Hotele&Gastronomia

AX HOTELS na Malcie

AX Hotels (część AX Group) należy do największych firm hotelowych na Malcie. Obecnie, po rozbudowie sieci, zaprasza gości do siedmiu hoteli, z których każdy jest wyjątkowy.

W kurorcie Sliema znajduje się 5-gwiazdkowy AX The Palace. Wyróżniają go doskonała jakość obsługi, stylowy wystrój, znakomita kuchnia i piękne otoczenie. W tej samej miejscowości działa także AX The Victoria Hotel, w którym goście mogą poczuć się naprawdę po królewsku. Każdy z pokoi jest wyposażony i zaaranżowany zgodnie z oczekiwaniami, jakie powinien spełniać 4-gwiazdkowy hotel butikowy o podwyższonym standardzie. Z kolei tutejszy AX Palazzo Capua od blisko 200 lat uchodzi za nieodłączny element krajobrazu Sliemy. Jego budynek należy do najstarszych i najwspanialszych w kurorcie, dzięki czemu stanowi dobrą propozycję dla osób szukających niezmiernie klimatycznych miejsc i chcących wypocząć w kameralnej atmosferze.

Dwa kompleksy AX Hotels usytuowane są w Qawrze w rejonie wybrzeża. AX Seashells Resort at Suncrest oferuje zakwaterowanie w komfortowych warunkach, a jego goście mogą cieszyć się pięknymi widokami na morze. W AX Sunny Coast Resort & Spa do dyspozycji zainteresowanych oddano wygodne, przestronne apartamenty z usługą sprzątania wliczoną w cenę zakwaterowania. Podczas pobytu w nim można także korzystać z rozmaitych udogodnień na terenie kompleksu.

Również w stolicy Malty, Valletcie, znajdują się dwa obiekty AX Hotels. Mieszczący się w XVII-wiecznym budynku AX The Saint John łączy w sobie historię ze współczesnością i odzwierciedla nowy sposób postrzegania miejskiego życia. Poza tym na początku 2019 r. w centrum głównego maltańskiego miasta zostanie otwarty luksusowy, 5-gwiazdkowy hotel z apartamentami Rosselli – AX Privilege mający być jedynym w swoim rodzaju pałacem.

Do AX Hotels należy także kilka restauracji w Sliemie, Qawrze i Valletcie. Część z nich usytuowanych jest w obiektach hotelowych, inne działają w ich okolicy („Tal-Kaptan”, „Luzzu Restaurant”, „Cheeky Monkey Gastropub”). Zapewniają one rozmaite doświadczenia kulinarne – Można się do nich wybrać zarówno na wykwitną kolację, jak i niezobowiązujący posiłek. Poza tym sieć oferuje organizację różnego rodzaju imprez: ślubów i wesel, specjalnych uroczystości czy spotkań biznesowych.

Jeśli szukamy na Malcie miejsca idealnego na rodzinne wakacje, wymarzony ślub, zorganizowanie wyjazdu firmowego bądź spędzenie cudownego miesiąca miodowego, AX Hotels stanowi najlepszy wybór. W tych hotelach czeka na nas dużo więcej niż pokój z łóżkiem do spania.

Zdjęcie: materiały prasowe

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.