Transport

Bankructwo Virgin Atlantic Airlines

Kolejny upadek linii lotniczej z powodu koronawirusa. Virgin Atlantic linia lotnicza charyzmatycznego biznesmena Richarda Bransona ogłosiła bankructwo. To druga linia lotnicza Virgin Group, która złożyła wniosek o upadłość po Virgin Australia.

Virgin Atlantic której 49% należy do Delta Air Lines, obsługiwała międzynarodowe połączenia międzykontynentalne, swoje operacje pasażerskie zawiesiła w kwietniu, po załamaniu się popytu na podróże w wyniku pandemii. Firma podjęła w lipcu próbę powrotu na rynek lotniczy wznawiając loty pasażerskie.

Virgin Atlantic bezskutecznie apelowała o pomoc od rządu brytyjskiego. Założyciel i właściciel Virgin Group, Richard Branson zaoferował swoją prywatną wyspę jako zabezpieczenie pożyczki. Firma planowała zbudować własną krajową sieć poprzez przejęcie regionalnej linii lotniczej Flybe, ale linia ta stała się jedną z pierwszych ofiar pandemii. Nie pomógł też mniejszościowy udziałowiec Delta Airlines i upadek Virgin Atlantic stał się faktem.
Zdjęcie:Pixabay

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.