Kierunki

Bazylika Narodzenia w Betlejem została zamknięta

bazylika narodzenia w betlejem zamknięta

Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem została zamknięta w czwartek (5 marca) po tym, jak w hotelu w mieście odkryto cztery przypadki podejrzenia koronawirusa.

 

Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem została zamknięta w czwartek z powodu obaw związanych z koronawirusem, podało Ministerstwo Turystyki Palestyńskiej. Ministerstwo nie powiedziało jednak, jak długo potrwa zamknięcie świątyni.

Jak podaje Reuters, środki zaradcze ogłoszone przez ministerstwo turystyki Autonomii Palestyńskiej były szczególnym ciosem dla biblijnego miasta, którego interesy są w dużej mierze zależne od chrześcijańskich turystów pielgrzymujących do miejsca narodzin Jezusa. Właściciele hoteli liczą straty, a pracownicy nie mają pracy przez następne 14 dni. Wielu turystów już anulowało swoje rezerwacje.

fot: wikimedia

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.