Wydarzenia w Turystyce

Bezdomni odwiedzą Kaplicę Sykstyńską

Papież Franciszek po raz kolejny w niestandardowy sposób zwraca uwagę na problemy dzisiejszego świata. Tym razem zaprosił bezdomnych na prywatne zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej.

Najpierw dostali od Franciszka śpiwory, potem mogli wziąć prysznic i ogolić się. Teraz papież zaprosił bezdomnych na prywatne oprowadzanie po Kaplicy Sykstyńskiej. Wizyta 150 rzymskich bezdomnych ma się odbyć w czwartek. Wejdą do Watykanu bocznym wejściem, przejdą obok miejsca, gdzie mieszka Franciszek i wejdą do Muzeów Watykańskich przez wejście na tyłach Bazyliki św Piotra.

Przejdą przez niektóre galerie, a potem trafią do Kaplicy Sykstyńskiej – najsłynniejszej kaplicy świata ozdobionej freskami Michała Anioła. Po zwiedzaniu bezdomni zostali zaproszeni na obiad. Wizyta jest organizowana przez prałata Konrada Krajewskiego, który jest w Watykanie odpowiedzialny za najbardziej potrzebujących.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz