Transport

LOT: nielimitowana bezpłatna zmiana rezerwacji

PLL LOT
PLL LOT po raz kolejny przedłużyły możliwość elastycznego zarządzania rezerwacjami. Pasażerom, którzy nabędą bilety do końca lipca 2021 r.,będzie przysługiwać bezpłatna zmiana rezerwacji LOT.  

Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie połączenia PLL LOT, w tym również zakupione do 31 lipca 2021 r. Aby skorzystać z bezpłatnej zmiany rezerwacji LOT ważny jest termin zakupu oryginalnego biletu. Samej zmiany rezerwacji można dokonywać po tym terminie.
– Wraz z udostępnieniem naszym pasażerom letniej siatki połączeń, kontynuujemy politykę elastycznego zarządzania rezerwacjami. Wiemy, jak ważna dla komfortu podróżowania jest możliwość spokojnego planowania, a także ewentualnego przełożenia terminu wylotu na dalszy termin w czasie pandemii. Dlatego tymi zasadami obejmujemy bilety wykupione do końca lipca 2021 r. – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u

Bezpłatna zmiana rezerwacji LOT
Bezpłatna zmiana rezerwacji LOT tj. wybór nowego terminu lub kierunku podróży bez dodatkowych opłat dostępny jest dla całej siatki połączeń krajowych, średniego i dalekiego zasięgu oraz dla wszystkich taryf LOT-u, także najtańszej taryfy SAVER. Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano oryginalnej rezerwacji. Liczba zmian w ramach opublikowanego rozkładu nie jest limitowana.

Samodzielna zmiana daty lotu
W przypadku wyboru nowej daty podróży na tej samej trasie pasażerowie mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji przez stronę LOT.com w zakładce „Zarządzaj rezerwacją”. Zmiany kierunku podróży można dokonać za pośrednictwem LOT Contact Center lub w biurze podróży, w którym zakupiony został oryginalny bilet.
Pasażerowie LOT-u już od września ub. r. mają możliwość bezpłatnego dokonywania zmian w rezerwacjach.
Przedłużenie bezpłatnych zmian w rezerwacjach do 31 lipca 2021 r. to jedno z wielu udogodnień dla pasażerów, wprowadzonych przez LOT w ostatnim czasie. W dalszym ciągu obowiązuje również przedłużenie terminu ważności wszystkich voucherów do 24 miesięcy. Dotyczy to także dokumentów, które zostały wystawione od marca do października ub. roku. Voucher można wykorzystać przez 2 lata od daty wystawienia, a nowy lot wybrać w ramach całej siatki połączeń LOT-u, dostępnej w ciągu następnych 12 miesięcy. 
Dzięki przedłużeniu bezpłatnej zmiany rezerwacji LOT chce zapewnić swoim klientom bezproblemowe planowanie podróży w czasie nadchodzących wakacji. To także odpowiedź linii na wyzwania, które przed podróżnymi postawiła pandemia COVID-19. Warto przypomnieć, że LOT wprowadził elastyczną politykę zakupu biletów jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie.
(wyk. zdj. i mat. LOT)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.