Kierunki

Bezpłatne testy PCR na obecność Covid-19

Hotel Atlantis The Palm oferuje bezpłatne testy PCR na Covid-19 wszystkim zagranicznym turystom, spędzającym w hotelu Atlantis The Palm przynajmniej 5 nocy.

Hotel Atlantis The Palm oferuje bezpłatne testy PCR na Covid-19 wszystkim zagranicznym turystom, spędzającym w hotelu Atlantis The Palm przynajmniej 5 nocy.

Podróżni wracający z Dubaju do Europy muszą wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu. Test musi zostać wykonany nie później niż na 96 godzin przed odprawą. Dlatego wszystkim zagranicznym turystom, spędzającym w hotelu Atlantis The Palm przynajmniej 5 nocy, hotel oferuje wykonanie bezpłatnych testów PCR na obecność Covid-19. Oferta jest ważna dla rezerwacji zrealizowanych do 19 grudnia 2020.
Timothy Kelly, wiceprezes i dyrektor zarządzający Atlantis Dubai powiedział:

Stale się rozwijamy, aby sprostać potrzebom naszych klientów w tym trudnym czasie. Wykonywanie testów PCR w naszym centrum medycznym w hotelu pomoże zmniejszyć niedogodności i zachęci więcej międzynarodowych gości do odwiedzenia najważniejszego centrum rozrywki w Dubaju.


Podróżni, który nocują w Atlantis The Palm pomiędzy 1 września a 19 grudnia 2020 r., mogą się umówić na wykonanie testu już przy zameldowaniu. Hotel zaleca, aby test odbył się między 48 a 72 godzinami przed odlotem. Testy PCR wykowywane są na miejscu przez wyspecjalizowaną placówkę medyczną. Przeprowadzenie testu trwa około 10 minut, a bezpłatne wyniki są dostępne w ciągu 24 godzin.


Testy PCR są bezpłatne jedynie dla obcokrajowców, którzy mają zarezerwowane minimum 5 noclegów. Dla pozostałych gości wykonanie testu kosztuje 400 dirhamów (410 zł). Jest też dostępna ekspresowa wersja testu – wyniki dostępne w ciągu 12 godzin (koszt 500 dirhamów, 510 zł). W pozostałych placówkach medycznych w Dubaju ceny testów PCR wahają się od 300 do 700 dirhamów (306 -715 zł).


Najnowsza inicjatywa hotelu jest również zgodna z wprowadzoną przez linie lotnicze Emirates, bezpłatną opieką medyczną na wydatki związane z Covid-19. To wszystko ma zwiększyć zaufanie ludzi do podróżowania w czasie pandemii.

dodaje Kelly.

Dubajskie linie lotnicze niedawno ogłosiły, że wszyscy pasażerowie podróżujący dowolnym lotem Emirates automatycznie kwalifikują się do bezpłatnej opieki medycznej w przypadku wykrycia na pokładzie samolotu Covid-19.
Więcej na: https://tiny.pl/7jmms

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.