Wydarzenia w Turystyce

Bezpłatne wycieczki przy okazji Dubai Expo 2020

Dubai Expo 2020 coraz bliżej.

Do końca sierpnia, z okazji nadchodzącego Dubai Expo 2020, organizowane są wycieczki„The World’s Greatest Show”. Bezpłatne autobusy zatrzymują się w kilku miejscach w emiracie Dubaju, Szardża i północnych emiratach.

Podczas wycieczki przy okazji Dubai Expo 2020 zwiedzający poznają historię światowych wystaw i kulisy powstania Centrum Odwiedzających (Visitor Centre) oraz spróbują arabskich potraw i napojów. Wycieczki organizowane są w każdy poniedziałek i środę po południu oraz przez całą sobotę. Aby wziąć udział wystarczy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

– Światowe wystawy słyną z charakterystycznej architektury: od Wieży Eiffla w 1889 roku do Space Needle w 1962 roku. Taką ikoną może stać się Al Wasl Plaza czyli centralny punkt Expo, Pawilon ZEA czy Pawilon Zrównoważonego Rozwoju „Terra”. Pawilony będą promować przyrodę, ekologię i technologię. Cały obszar ma przypominać płatek i będzie inspirowany procesami fotosyntezy oraz pozyskiwania odnawialnej energii ze słońca i wody zawartej w powietrzu – mówi Manal AlBayat, Chief Community Engagement Officer Expo 2020.

Podczas Expo 2020 zostanie otwarty również najwyższy na świecie diabelski młyn Ain Dubai na Wyspie Bluewaters w Dubaju. Budowla ma wysokość 250 m i do jej budowy użyto o 25% więcej stali niż żelaza przy budowie Wieży Eiffla.

Expo 2020 odbędzie się między 20 października 2020 r. a 10 kwietnia 2021 r. i będzie pierwszą wystawą światową organizowaną w kraju arabskim. Wezmą w nim udział przedstawiciele 192 krajów, a teren Expo odwiedzi 25 milionów odwiedzających, z czego 70% będzie z poza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teren Expo zajmuje powierzchnię 4,38 km 2 i znajduje się w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska Al Maktoum w Dubaju.

Więcej informacji odnośnie samego Expo 2020, terminów wycieczek, przystanków i rezerwacji biletów znajduje się na oficjalnej stronie Dubai Expo 2020.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.