Biura Podróży

Biegaj i zwiedzaj – maratony na 7 kontynentach

Moda na bieganie zatacza coraz szersze kręgi. Liczba aktywnych biegaczy systematycznie rośnie. Co ciekawe dotyczy to zarówno młodych ludzi jak i zaawansowanych wiekowo. Okazuje jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia…

Prawie wszyscy biegacze po jakimś, krótszym lub dłuższym okresie treningów, próbują swych sił na zawodach. Niektórzy próbują startów na dłuższych dystansach a nawet w maratonie. Wielu marzy o przebiegnięciu maratonów na 7 kontynentach i zdobyciu Korony Maratonów Świata. Części z nich udaje się ten cel osiągnąć. Poznańskie Biuro Podróży Logos Travel Marek Śliwka skutecznie pomaga realizować te biegowe marzenia.

Cztery lata temu powstał projekt Maratony na 7 Kontynentach. W ramach tego projektu uczestnicy mogą zdobyć Koronę Maratonów Świata, a jednocześnie sporo zobaczyć, ponieważ projekt jest realizowany pod hasłem „Biegaj i zwiedzaj.”

Maratończyków z poznańskiego biura spotkać można na wszystkich kontynentach świata. Między innymi w Australii, RPA, Kanadzie, Brazylii, ale także na Antarktydzie czy tez w Korei Północnej. Program adresowany jest do tych, którzy chcą zwiedzać świat, a przy okazji pobiec w Maratonie lub odwrotnie…

Wyspecjalizowana w organizacji dalekich podróży Logos Travel gwarantuje profesjonalną obsługę logistyczną wyjazdów tego typu. Poznańska firma ma też sprawdzonych partnerów na całym świecie a także zaplecze wysoko wykwalifikowanych pilotów z których część z nich to także zapaleni biegacze.

– „Ja sam jestem także maratończykiem, mówi właściciel Logos Travel Marek Śliwka który kiedyś zaczynał od treningów podczas wypraw do prawie wszystkich krajów świata. Stąd wzięło się moje przekonanie, że biegać można w każdym miejscu na Ziemi”.

Co roku kilku osobom udaje się przy pomocy biura Logos Travel osiągnąć wymarzony cel. W 2018 roku Koronę Maratonów Świata zdobył miedzy innymi żołnierz Wojska Polskiego z Radomia –Łukasz Pochylski, uczestniczący w projekcie ”Biegnący Patriota” dla uczenia 100-ecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koronę wręczono uroczyście podczas ubiegłorocznych Targów Turystycznych World Travel Show.

W najbliższym czasie podobna uroczystość odbędzie się na AWF we Wrocławiu, gdzie podczas Balu Sportowca, Kryształowa Korona Maratonów Świata trafi do profesora Jana Chmury, 68-letniego biegacza, który jednocześnie w ramach biegania maratonów prowadzi badania w czasie rzeczywistym na swoim organizmie. Następna Kryształowa Korona Maratonów Ziemi powędruje do Norwegii, bo tam mieszka inny utalentowany biegacz Karol Kremer, który także ukończył projekt w tym roku. Następni Maratończycy są na etapie realizacji. Liczna grupa udaje się z nami 02.04.2019 na Maraton do Korei Północnej, gdzie oprócz Maratonu, jest jeszcze bogaty program zwiedzania najbardziej zamkniętego kraju świata.

Logos Travel co roku poszerza ofertę o nowe kierunki biegowe. W tym roku doszedł między innymi wyjazd na Maraton do Ugandy i bieganie na równiku. Program połączony jest z wolontariatem na rzecz miejscowej ludności i zwiedzaniem. W przygotowaniu także wyjazd na 2 maratony jednocześnie: Maraton na Jamajce, odpoczynek na Jamajce, a tydzień później Maraton na Hawajach. Już w grudniu tego roku. Jeżeli moda na bieganie będzie się rozwijać w podobnym (prawie geometrycznym) tempie jak dotychczas, to może się zdarzyć, że wiek XXI nazwany będzie kiedyś Wiekiem Powszechnego Biegania.

www.wyprawy.pl/pl-PL/oferta/maratony-na-7-kontynentow.html

Zdjęcia: Logos Travel

 

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.