Biura Podróży

Biura podróży sprowadzają Polaków z Tunezji

Największe biura organizujące wypoczynek polskich turystów w Tunezji wysyłają dziś samoloty czarterowe, żeby sprowadzić przebywających w Tunezji Polaków do kraju. Zawieszają także do odwołania wycieczki do Tunezji.

W czasie zamachu w Tunezji przebywało 182 turystów podróżujących z polskim biurem podróży Itaka i 62 z biurem Sun&Fun. W czwartek oba biura wysłały po nich samoloty czarterowe. Oba biura zawiesiły także do odwołania wyloty do Tunezji. W Tunezji są także turyści podróżujący z innymi biurami podróży, które jednak realizują program ze zmianami wynikającymi  z zaostrzenia środków bezpieczeństwa.

– W czwartek po wszystkich turystów przebywających w Tunezji z naszym biurem wysłany zostanie samolot, którym wrócą do Polski. Zawieszamy do odwołania wyloty do Tunezji i sprzedaż wycieczek, a ci turyści, którzy już wykupili wycieczki, otrzymują propozycję alternatywnych wyjazdów – powiedział w TVN24 Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka, którego turyści zostali poszkodowani podczas zamachu w Muzeum Bardo.

Po 6 rano z Warszawy do Tunisu wyleciał wojskowy samolot Casa z ekipą MSZ, zespołem lekarzy i psychologów, którzy mają pomóc poszkodowanym i zorganizować bezpieczny powrót do kraju wszystkim przebywającym w Tunezji Polakom.

„Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba” – brzmi oficjalny komunikat MSZ wydany w maju 2014 r. i cały czas aktualny.

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz.
Z wykształcenia muzyk klasyczny. Był szefem działu zagranicznego w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor kilkunastu książek, m.in. „Gambia. Kraina uśmiechu”, „Cień Kilimandżaro”, „Tata reporter” dla wydawnictw National Geographic, Albatros i Akapit-Press. Współpracuje z Polskim Radiem, TVP2 i TVN24. Jest przewodnikiem po Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zostaw komentarz