Kierunki

Błękitne Flagi nad Bałtykiem

Błękitne Flagi w nadchodzącym sezonie pojawią się na sześciu gdańskich kąpieliskach i w czterech przystaniach żeglarskich.

W 2018 roku Błękitne Flagi pojawią się na kąpieliskach: Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. O wyróżnienie na kolejny rok stara się również  kąpielisko Klipper Jelitkowo. Wśród wyróżnionych przystani znalazły się: Marina Gdańsk, Żabi Kruk, Sienna Grobla oraz Tamka. W 2017 roku kąpielisko Gdańsk Stogi otrzymało rzadko przyznawaną notę „excellence”, dzięki czemu Gdańsk znalazł się w gronie najlepszych plaż na świecie.

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. Pomysł programu powstał we Francji w 1985 r., gdzie pierwsze nadmorskie gminy zostały nagrodzone Błękitną Flagą po uwzględnieniu kryteriów oczyszczania ścieków i jakości wody w kąpieliskach.

Więcej na: http://www.gdansk.pl/. Stogi. Fot.:  https://pl.wikipedia.org.

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.