Kierunki

Blue Lagoon – jeden z cudów świata zamknięty

Blue Lagoon czasowo zamknięta

Blue Lagoon, czyli słynna islandzka Błękitna Laguna została tymczasowo zamknięta z powodu epidemii koronawirusa.

 

Najsłynniejsza atrakcja na Islandii, Blue Lagoon, zaprzestanie działalności od 23 marca do 30 kwietnia. To zamknięcie dotyczy zarówno basenów geotermalnych, Hotelu Silica, Retreat oraz restauracji i sklepów. To odpowiedź na decyzję rządu Islandii, mającą na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa na wyspie. W tym celu rząd nałożył ograniczenia na masowe zgromadzenia.

Błękitna Laguna to geotermalne SPA na półwyspie Reykjanes w południowo-zachodniej Islandii. Uzdrowisko znajduje się na polu lawy w pobliżu Grindavík i lotniska w Keflaviku, w miejscu sprzyjającym energii geotermalnej, i jest zasilane wodą z pobliskiej elektrowni geotermalnej Svartsengi. SPA jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji na Islandii i turystyczną ikoną wyspy.

– Blue Lagoon zaprzestanie działalności od 23 marca do 30 kwietnia 2020. W tym okresie masz swobodę zmiany rezerwacji. Jeśli chcesz anulować rezerwację, obowiązują standardowe warunki. Podczas kontaktu z nami prosimy o podanie numeru rezerwacji. Jeśli masz inne pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Dziękujemy za wyrozumiałość w przypadku opóźnienia naszej odpowiedzi – czytamy na stronie atrakcji.

O autorze

Marcin Godlewski

Dziennikarz i redaktor, specjalista Public Relations związany z TVN. Pasjonat podróży, znawca tematyki kulturalnej. Współpracował z wieloma popularnymi tytułami na rynku m.in. Tele Tydzień, TV2tygodnik, Dolce Vita.