Kierunki

Coraz więcej przyjazdów turystów do Niemiec

Według danych za pierwszy kwartał 2015 roku Niemiecka Centrala Turystyki odnotowała wzrost przyjazdów w stosunku do ubiegłego roku.

Wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego mówią o 14,1 mln noclegów z zagranicy w okresie styczeń-marzec 2015 (w ośrodkach powyżej 10 łóżek). Jest to wzrost o 0,8 mln noclegów (5%) w porównaniu z rokiem poprzednim.

– Turystyka przyjazdowa do Niemiec jest nadal w fazie dynamicznego wzrostu. Już w I kwartale poprzedniego roku odnotowywaliśmy wzrost o 4,4%, w roku obecnym jest to wzrost pięcioprocentowy. IPK International prognozuje w obecnym roku wzrost światowego ruchu turystycznego o 4-5%. Wyniki po kwartale pokazują, że mamy duże szanse uczestniczyć w tym wzroście – mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki.

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz.
Z wykształcenia muzyk klasyczny. Był szefem działu zagranicznego w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor kilkunastu książek, m.in. „Gambia. Kraina uśmiechu”, „Cień Kilimandżaro”, „Tata reporter” dla wydawnictw National Geographic, Albatros i Akapit-Press. Współpracuje z Polskim Radiem, TVP2 i TVN24. Jest przewodnikiem po Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zostaw komentarz