Transport

Costa Firenze

Costa Firenze, nowy statek inspirowany pięknem renesansu, ma wypłynąć na Morze Śródziemne w 2021 roku.

Costa Firenze, nowy statek inspirowany pięknem renesansu, ma wypłynąć na Morze Śródziemne w 2021 roku.

Costa Firenze, o tonażu 135 500 i pojemności na ponad 5200 gości, jest częścią planu rozwoju, który obejmuje siedem nowych statków. Mają zostać dostarczone grupie Costa do 2023 r. Łączna inwestycja przekracza 6 miliardów euro. Costa Firenze jest czwartym z nowych statków.

Przekazanie nowego Costa Firenze jest oznaką nadziei i zwiastunem ponownego startu dla całej branży rejsowej i ekosystemów turystycznych. Ten statek stanowi najbardziej namacalny dowód na to, jakie są chęci z naszej strony do ponownego uruchomienia. Mamy nadzieję, że wkrótce ludzie znów będą mogli podróżować, a więcej statków wyruszy w rejsy i przyczynią się do rewitalizacji turystyki we Włoszech, Europie i na świecie.

– mówi Michael Thamm, dyrektor grupy Costa Group i Carnival Asia.

Patrząc w przyszłość, poza pandemię, celem armatora jest zaplanowanie przyszłości zrównoważonych i bez emisyjnych rejsów i mamy nadzieję, że nasze długotrwałe partnerstwo z Fincantieri może skłonić nasze firmy do współpracy, która może doprowadzić do tego ambitnego i kluczowego celu.

Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri:

Costa Firenze to trzeci statek wycieczkowy, który uruchomiliśmy od września i cieszymy się, że jego nazwa przypomina jedno z najsłynniejszych miast sztuki we Włoszech i na świecie. To ważny moment, ponieważ jest to konkretny dowód na to, że firma wraca do swojej normalnej działalności produkcyjnej. Chciałbym również podkreślić, że sytuacja finansowo-ekonomiczna Fincantieri nie zmieniła się znacząco w porównaniu z tym, co komunikowaliśmy w poprzednich kwartałach. Firma wykazała się dużą prężnością, unikając anulowania zamówień i wzmacniając relacje z klientami sektora wycieczkowego. Jesteśmy rozwijającą się firmą, zdobyliśmy międzynarodową renomę i wiarygodność, co ułatwia dalszy rozwój, i możemy liczyć na taką ilość zleceń gwarantującą długoterminowe możliwości zwiększenia wydajności, produktywności i rentowności.

Costa Firenze to wspaniały ambasador włoskiego stylu, wnoszący charakterystyczne włoskie piękno do mórz na całym świecie, od Europy po Azję.

mówi Mario Zanetti dyrektor handlowy Costa Cruises i prezes Costa Group Asia.

Koncepcja Costa Firenze jest inspirowana kultowym miastem, które, w zbiorowej wyobraźni światowej, reprezentuje włoską sztukę, smak i wyrafinowanie. Zaprojektowaliśmy ten statek tak, aby zaoferować naszym gościom wyjątkowe doświadczenia, szczególnie rodzinom, dzięki określonej ofercie rozrywki i usług.

Wystrój wnętrz Costa Firenze, wraz z wyborem kolorów, to celebracja toskańskiego miasta, kolebki renesansowej sztuki i kultury. Wspólne przestrzenie odzwierciedlają harmonię, jaką można odczuć podczas spaceru po florenckiej ulicy lub placu.

Oferta gastronomiczna oparta jest na kuchni śródziemnomorskiej, z szeroką ofertą gwarantowaną przez 13 barów i 7 restauracji. Statek jest idealny dla rodzin, z określonymi ofertami i kilkoma nowościami.

Statek po raz pierwszy popłynie po Morzu Śródziemnym w 2021 roku, oferując dwie tygodniowe trasy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Pierwsza trasa, dostępna od 28 lutego 2021 r., obejmuje włoskie destynacje: Genuę, La Spezię – z wycieczkami również do Florencji – oraz Neapol, Walencję, Barcelonę i Marsylię.

Druga trasa, dostępna od maja do października 2021 roku, obejmuje Genuę i Civitavecchia, z wycieczkami do Rzymu, a także Neapolu, Ibizy, Barcelony i Marsylii. Po październiku 2021 roku statek popłynie do Azji, aby dołączyć do swojego siostrzanego statku Costa Venezia.

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.