Kierunki

Czas na narty

W piątek 19 listopada GOPASS rozpoczął przedsprzedaż skipassów do ośrodków narciarskich na Słowacji i w Polsce.

W piątek 19 listopada GOPASS rozpoczął przedsprzedaż skipassów do ośrodków narciarskich na Słowacji i w Polsce.

Oośrodki narciarskie dostały zielone światło.

Decydenci poszczególnych krajów określili warunki, na jakich będą mogły działać ośrodki narciarskie. My z kolei zrobimy wszystko, aby nasi goście mogli cieszyć się jazdą na nartach, a jednocześnie, aby uprawianie sportów zimowych było dla wszystkich bezpieczne.

– powiedział Čeněk Jílek, COO spółki Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR).

Informacje o restrykcjach obowiązujących w poszczególnych ośrodkach narciarskich umieszczone są na ich stronach internetowych. Kontrola przestrzegania poszczególnych zasad w związku z COVID-19 (przetestowani, w pełni zaszczepieni, wyleczeni z COVID), będzie się odbywać w ośrodkach zgodnie z warunkami obowiązującymi w danym kraju – przy zakupie skipassów online, offline, ewentualnie także w samych ośrodkach.

Otwarcie ośrodków narciarskich zaplanowano w następujących terminach: 3.12. Jasna (SK), 4.12. Jezioro Szczyrbskie (SK), 11.12. Tatrzańska Łomnica (SK), 17.12. Szczyrk (PL).


Przedsprzedaż skipassów w sposób podobny do zakupu biletów lotniczych – czyli w elastycznych cenach. Zasada jest prosta – im wcześniej kupisz skipass, tym taniej. W praktyce oznacza to, że narciarze kupujący skipassy online przez stronę GOPASS, kupują jedno- i kilkudniowe skipassy w najlepszych cenach w porównaniu do kupowania skipassów na miejscu w ośrodkach. Dynamiczne ceny będą także ważnym elementem zarządzania obłożeniem ośrodków w danym terminie.

– dodał Michal Brabec, CCO spółki TMR.

W Szczyrk Mountain Resort na dzieci czeka Akademia Misia Maxa – grupowe lekcje jazdy na nartach dla dzieci (weekendowe i 5 dniowe). W czasie ferii zimowych w Sportowej Akademii Misia Maxa starsze dzieci będą mogły udoskonalić swoją technikę jazdy na nartach, w tym jazdę między bramkami. Ofertę ośrodka uzupełni nowy projekt K2 Skituring Academy. Ośrodek planuje również wiele eventów dla fanów białego szaleństwa.

Największy ośrodek narciarski na Słowacji – Jasna – przygotował kilka nowości. Trasa zjazdowa zwana dotychczas „Pretekárska” będzie od teraz nosić imię najbardziej utytułowanej słowackiej narciarki i zwyciężczyni Pucharu Świata – Petry Vlhovej, o czym będzie przypominać oryginalny fotopunkt, a także zostanie poszerzona oferta tras biegowych. Kolejną nowością jest wyremontowanie ski-in/ski-out hotelu SKI Záhradky, a także nowa koncepcja zakwaterowania na szczycie Chopoka – Noc w chmurach. We współpracy z gminą Dolina Demianowska i Regionalną Organizacją Turystyczną OO CR Región Liptov, zostanie wzmocniony transport wahadłowy do ośrodka, a także zostanie wprowadzona nowa koncepcja transportu i parkowania. W Jasnej i w Tatrzańskiej Łomnicy w Tatrach Wysokich narciarze będą mogli skorzystać z opcji Comfort parking – możliwość zakupienia przez Gopass za dodatkową opłatą ograniczonej liczby miejsc parkingowych, dzięki czemu bez obaw znajdą dla siebie miejsce.

W obu ośrodkach zostaną też wprowadzone opłaty za miejsca parkingowe. Narciarze z karnetami jednodniowymi otrzymają zniżkę na parking, natomiast posiadacze karnetów sezonowych – Sprytna Sezonówka PREMIUM, będą mieć parking bezpłatny.

Najkorzystniejszą opcją dla aktywnych narciarzy jest zakup Sprytnej Sezonówki PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras w 10 ośrodkach w 4 krajach. Sprytna Sezonówka Premium obowiązuje przez cały sezon zimowy w ośrodkach Jasna (SK), Tatrzańska Łomnica (SK), Jezioro Szczyrbskie (SK), Stary Smokowiec (SK), Szczyrk (PL), Szpindlerowy Młyn (CZ), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck (AT). Bonus stanowi zniżka 15% w sklepach Motion i obiektach gastronomicznych na stoku. Do końca listopada można nabyć Sprytną Sezonówkę PREMIUM w promocyjnej cenie 449,- Euro.

Więcej na: https://www.tmr.sk/homepage/

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.