Wydarzenia w Turystyce

Czechy: jutro rusza największy festiwal folklorystyczny w Europie

W dniach 25-28 czerwca w miasteczku Strážnice startuje Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, najstarszy i największy tego typu festiwal w Europie.

Każdego roku, w ostatni czerwcowy weekend to piękne miasteczko, leżące w regionie Slovacko, na południu Moraw słynącym z  barwnych, wciąż żywych tradycji ludowych i winiarskich, odwiedzają tysiące miłośników folkloru.

Amfiteatr w parku pałacowym i skansen wypełni muzyka, tańce z całego świata i wesoła zabawa. Na gości czeka między innymi przegląd zespołów dziecięcych,  pieśni i tańców ludowych, muzyka cymbałowa. Oprócz czeskich grup przed publicznością wystąpią także goście z zagranicy.

W programie festiwalu nie zabraknie konkursu na najlepszego wykonawcę tradycyjnego, improwizowanego tańca verbuňk z  regionu Slovacko, wpisanego na Listę Dziedzictwa Niematerialnego  UNESCO.

Więcej informacji: www.nulk.cz, www.slovacko.cz, www.czechtourism.com

fot. archiwum festiwalu Strażnice

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz