Kierunki

Czechy zapraszają na narty

czechy zapraszają na narty mimo pandemii

Czechy zapraszają do swoich ośrodków na narty. Uprawianie sportów zimowych wpływa nie tylko pozytywnie na nasz stan zdrowia, energię, ale i świetnie działa na nasz stan umysłu i psychikę.

Narty i sanki pozwalają również zachować dystans od innych. W dodatku zwykle zakrywamy usta i nos. To ułatwia utrzymanie protokołów chroniących nas przed COVID19. Jeśli zapamiętacie kilka zasad, bezpieczeństwo Wasze oraz Waszych bliskich będzie zapewnione. W naszym materiale szczegółowo opisujemy, co można, a co nie i jakie są zasady przebywania na stokach w Karkonoszach, Sudetach i Beskidach.

Zadaniem gestorów czeskich regionów narciarskich jest zapewnienie Wam bezpieczeństwa i dołożenie wszelkich starań, aby Wasz wyjazd był udany. To, co nas wyróżnia, to liczba ośrodków rozrzuconych po kilku regionach i ich zróżnicowanie oraz fakt, że można wybierać pomiędzy dużymi malutkimi resortami. Polityka rządu w Czechach umożliwia również wydłużenie ferii dla rodzin z Czech, dlatego też polscy turyści, którzy mają ferie w jednym terminie nie powinni spodziewać się tłoku, co dobrze wpływa na jakość i bezpieczeństwo wypoczynku.

Właściciele ośrodków znając zawczasu warunki i standardy  obowiązujące w wyniku obostrzeń mających zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, zainwestowali miliony koron i dostosowali swoją działalność do nowej rzeczywistości. Ograniczyli dzienną liczbę narciarzy i snowboardzistów, oraz zmniejszyli liczbę miejsc w hotelach, restauracjach i barach.  A co najważniejsze złożyli deklaracje, że zrobią wszystko, aby utrzymać ceny z zeszłego sezonu. To miła informacja w tych trudnych czasach! 

czechy zapraszają na narty

Jednocześnie miejcie na uwadze, że w tym sezonie spontaniczność może przynieść rozczarowania. Gdy impulsywnie podejmiecie decyzje o wypadzie na czeskie stoki, może się okazać, że nie ma już wolnego miejsca w Waszych ulubionych ośrodkach. Dlatego rezerwujcie już dziś i wybierajcie takie miejsca, które oferują 100 proc. elastyczności w nieprzewidzianej sytuacji, jak np. kolejny atak pandemii.

Czescy gestorzy wychodzą naprzeciw potrzebom turystów w tych trudnych czasach. Warto jest sprawdzać witryny internetowe, profile social mediowe oraz dedykowane aplikacje, gdzie pojawiają się najświeższe informacje.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.