Transport

Czy tak będzie wyglądać latanie po koronawirusie?

jak będzie wyglądać latanie po koronawirusie

Wizz Air wprowadza nowe zasady dotyczące protokołu bezpieczeństwa podczas wznawianych lotów. Czy tak będzie wyglądać latanie po koronawirusie?

 

Obowiązkowe maseczki, samodzielna odprawa i bezobsługowe nadawanie bagażu a nawet samodzielne skanowanie dokumentów przy bramce. Do tego powiększenie dystansu społecznego i dezynfekcja przy wejściu na pokład. Latanie po koronawirusie może wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas.

Wizz Air rozsyła do swoich klientów informację na temat nowych zasad bezpieczeństwa na pokładzie swoich maszyn. Protokół bezpieczeństwa rzuca nieco światła na to, jak może wyglądać podróżowanie po koronawirusie. Z informacji dowiadujemy się, że już na lotniskach zastosowane będą rozwiązania zwiększające dystans społeczny, takie jak dziś w sklepach. Będzie także więcej rozwiązań pozwalających na samodzielne przejście procedur bezpieczeństwa i kontroli dokumentów.

– Jak zapewne zauważyliście w ciągu ostatnich kilku dni, wznawiamy operacje w wielu krajach, takich jak Wielka Brytania i Austria, w których pozwalają na to przepisy i powoli zniesione zostają środki blokujące. Nasze zespoły stale monitorują sytuację i chcę powtórzyć w tej osobistej notatce, że nasza strategia ponownego otwierania jest zgodna z lokalnymi przepisami. W ubiegłym tygodniu wdrożyliśmy również ulepszony protokół bezpieczeństwa i higieny pracy, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej płynna. Chciałbym tutaj podsumować niektóre z tych środków, aby zapewnić, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego – pisze w liście do klientów przedstawiając jak będzie wyglądać latanie po koronawirusie József Váradi, CEO linii Wizz Air.

Obowiązkowe maseczki
Obecnie na pokładzie naszego samolotu obowiązkowe jest noszenie maseczek na twarz zarówno dla pasażerów, jak i załogi. Jeśli masz inne wyposażenie ochronne, takie jak rękawiczki lub przyłbice, jest to również zalecane.

Dezynfekcja
Oprócz darmowych chusteczek dezynfekujących rozdawanych podczas wejścia na pokład, każdego dnia całkowicie dezynfekujemy nasze samoloty. Prosimy o przestrzeganie wytycznych dotyczących dystansowania społecznego na naszych samolotach i poza nimi. Przydział miejsc będzie odbywał się na podobnych zasadach, tam gdzie to możliwe i dostępne. Ważne jest również, aby pamiętać, że powietrze w naszych samolotach jest tak czyste jak w szpitalnych salach operacyjnych, ponieważ jest wielokrotnie zmieniane przez filtry powietrza (filtry HEPA), które usuwają 99,97% wirusów i bakterii w powietrzu.

Magazyn pokładowy na telefonie
Zwiększyliśmy limit płatności zbliżeniowych do 25 €, abyś mógł bez obaw jeść posiłki i robić zakupy na pokładzie. Nasz magazyn pokładowy robi również krótką przerwę i nie będzie dostępny na pokładzie, dlatego zalecamy, aby przed podróżą pobrać najnowsze menu z aplikacji WIZZ.

Więcej szczegółów w filmiku na kanale YouTube linii:

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.