Transport

Darmowy pociąg

Z PKP Intercity 1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka – dzieci i młodzież w wieku do 16 lat pojadą pociągiem za darmo.

Z PKP Intercity 1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka – dzieci i młodzież w wieku do 16 lat pojadą pociągiem za darmo.

Pociągiem będzie można pojechać m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Łodzi, Szczecina, Zielonej Góry czy Olsztyna. Od 22 maja powróciły też pociągi kategorii Express InterCity Premium, obsługiwane przez składy Pendolino na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto. Bilety promocyjne z okazji Dnia Dziecka są już dostępne w sprzedaży.

Będzie można zajmować co drugie miejsce siedzące, a z powodu pandemii szczególnie odkażane są klamki, poręcze, uchwyty, przyciski, czy toalety. Obsługa pociągów jest wyposażona w środki ochrony osobistej – maseczki i rękawiczki oraz żele do dezynfekcji rąk (intercity.pl/bezpiecznapodroz)

Najmłodsi przepustką do ulg

1 czerwca 2020 roku dzieci i młodzież bezpłatnie pojadą w drugiej klasie pociągów PKP Intercity. Dzieci poniżej 4 roku życia będą mogły podróżować na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy wziąć w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety promocyjne można będzie dostać również u konduktora (w pociągach EIC, IC oraz TLK). Będą one ważne jedynie na przejazd, na który zostały wystawione.

Opiekunowie dzieci będą mogli kupić tego dnia bilety tańsze o 30 proc. Pod warunkiem, że będą podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest przynajmniej jedno dziecko poniżej 16-tego roku życia. Przysługiwać im będzie wtedy Bilet Rodzinny.

Więcej na: https://www.intercity.pl

Fot.: www.intercity.pl

 

 

 

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.