Biura Podróży

Dlaczego Itaka stawia na Radom?

Od sezonu Lato 2021 Itaka będzie oferować połączenia czarterowe z Lotniska Radom-Sadków. Największe polskie biuro podróży i PPL podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju radomskiego lotniska.

Dzięki porozumieniu, lider rynku turystycznego w Polsce ma także oferować na lotnisku w Radomiu szeroki zakres usług turystycznych. Co dokładnie kryje się pod pojęciem szeroki zakres usług turystycznych? Jakie usługi będzie oferować Itaka na lotnisku w Radomiu?

– Przede wszystkim chodzi o szeroką ofertę kierunków czarterowych, co przekłada się na ilość pasażerów, korzystających z lotniska i jego udogodnień – mówi Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Biura Podróży ITAKA. – Na lotniskach znajdują się biura touropeatorów, gdzie można zarezerwować wyjazdy, zarówno planowane z wyprzedzeniem, jak i te spontaniczne. Zdarza się, że klienci przyjeżdżają na lotnisko z walizkami i na miejscu decydują się, dokąd polecą. Są także stanowiska odpraw klientów touroperatorów, pomieszczenia rekreacyjne, parkingi. Im więcej pozytywnych wrażeń dostarczymy klientom już na samym początku podróży, tym większe będzie ich zadowolenie z całego wyjazdu.

Strategiczny port dla ITAKI w Polsce Centralnej

Podpisany list intencyjny ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej ITAKI oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej. Warunki współpracy mają zostać uzgodnione do końca 2019 r. Jak napisano w liście „ITAKA i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał Lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski”.

Od kiedy planowane jest uruchomienie przez Itakę tego szerokiego zakresu usług na lotniku w Radomiu?

– ITAKA będzie oferować połączenia czarterowe z radomskiego portu od sezonu rozkładowego Lato 2021 – zapowiada wiceprezes Piotr Henicz.

Dla pasażerów z środkowej i wschodniej Polski

Zapytany o to, dlaczego Itaka stawia właśnie na Radom, a nie na inne lotnisko w Polsce wiceprezes Itaki odpowiada:

– Nowe lotnisko w Radomiu to rozwiązanie na przyszłe lata dla dużej części naszych klientów wyjeżdżających ze środkowej i wschodniej Polski. Oczywiście będziemy nadal latać ze wszystkich polskich lotnisk. Na początku maja ITAKA zainaugurowała wyloty z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Jednak mimo świetnej współpracy z lokalnymi portami, nie da się w całości rozłożyć między nie ruchu warszawskiego. Poza tym jakość, jaką ma gwarantować lotnisko w Radomiu, które jest praktycznie budowane od nowa, będzie na pewno satysfakcjonować naszych Klientów. Jeśli możemy przyczynić się do tego, że port w Radomiu będzie szybciej się rozwijał i będzie lepiej postrzegany, to chętnie to zrobimy.

Niebawem ruszą prace…

Do końca 2020 r. radomski port ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów. Już niebawem na Lotnisku Radom-Sadków mają rozpocząć się zaplanowane przez PPL intensywne prace inwestycyjne. Ma zostać rozbudowana m.in. płyta postojowa dla samolotów, droga kołowania, terminal pasażerski oraz zostanie przedłużona droga startowa dla samolotów.

Na zdj.: z lewej Mariusz Szpikowski, prezes PPL, z prawej Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Biura Podróży ITAKA.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.