Transport

Dreamliner wyruszył na najdłuższą linię LOT-u

Z Warszawy wystartował Dreamliner LOT-u inaugurując nową linię do Los Angeles bez przesiadki. Bezpośredni lot z Polski do Kalifornii trwać będzie 12,5 godziny bowiem do pokonania jest około 10 tys. kilometrów.Droga powrotna zajmie godzinę mniej.
Załogę stanowi trzech pilotów i 10 osób personelu pokładowego. Loty będą odbywać się w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Jednorazowo w trzech klasach (ekonomicznej, ekonomicznej premium i biznes) może podróżować tą maszyną 252 podróżnych. Po drodze samolot przelatuje nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą. Jest to najdłuższa bezpośrednia trasa w ofercie LOT-u. Na jej pokonanie samolot zużywa ok. 70 ton paliwa!

Ceny promocyjnych biletów na ta trasę zaczynają się od 2 299 zł w obie strony. PLL LOT jest jedyną linią lotniczą w regionie, realizującą bezpośrednie połączenia z Los Angeles.
– Tylko w ubiegłym roku Kalifornię latem odwiedziło ponad pół miliona osób z naszego regionu. LOT jest pierwszą linią w regionie, która odpowiada na ten potencjał i który sprawi, że liczba podróżujących na tej trasie na pewno znacząco wzrośnie – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u. LOT liczy, że korzystać z nich będą nie tylko Polacy, ale także obywatele innych krajów naszego regionu.
Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym czwartym kierunkiem do Ameryki Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT. Kolejnym nowym połączeniem do Ameryki Północnej będzie Newark, które ruszy 28 kwietnia. Na początku sierpnia LOT zapowiada uruchomienie bezpośredniego polączenia między Krakowem a Chicago.
W maju Dreamlinerem do Los Angeles zostanie wysłany wyremontowany fiat 126 dla Toma Hanksa.

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.