Kierunki

Dubaj na własną rękę

W Dubaju poza szybkimi samochodami, drapaczami chmur i malowniczym wybrzeżem można również podziwiać bezkres pustyni lub oazę Hatta, otoczoną górami Al-Hadżar.

W Dubaju poza szybkimi samochodami, drapaczami chmur i malowniczym wybrzeżem można również podziwiać bezkres pustyni lub oazę Hatta, otoczoną górami Al-Hadżar.

Pustynne safari
Pustynny krajobraz Dubaju tworzy idealne warunki do odbycia przygody. Rajdy po wydmach są obowiązkowym punktem programu podczas wyprawy na pustynię. Dla osób poszukujących większej dawki adrenaliny organizowane są jazdy po wydmach samochodem typu buggy. Pustynne atrakcje pod okiem doświadczonych instruktorów organizuje między innymi Arabian Adventures. Noc wśród wydm można spędzić w tradycyjnym obozie pustynnym lub w luksusowym pięciogwiazdkowym ośrodku. Jedną z oferowanych atrakcji jest You Drive, czyli jazda z profesjonalnym instruktorem.

Wzdłuż wybrzeża
Jazda kabrioletem wzdłuż dubajskiego wybrzeża to świetny sposób, aby poczuć atmosferę miasta. Warto przejechać się wzdłuż Jumeirah Road, aby trafić na publiczne plaże, przy których znajdują się szkoły surfingu, restauracje, kawiarnie, kurorty i sklepy.
Dzielnica La Mer jest idealnym miejscem na odpoczynek na plaży. Na Kite Beach, jednej z najpopularniejszych dubajskich plaż, znajduje się tor do biegania, miejsca do pływania kajakiem i na desce surfingowej. W okolicy zlokalizowane są szkoły kitesurfingu. Z każdego jej miejsca rozciąga się widok na Burdż al-Arab.


Palm Jumeirah to kolejne miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Znajdują się tu jedne z najbardziej znanych kurortów w Dubaju. Rozciąga się też stąd widok na Zatokę Arabską. To właśnie tutaj zlokalizowany jest znany hotel Atlantis The Palm. Warto wybrać się na The Walk at JBR. Spacer po nadmorskim bulwarze otoczonym sklepami i restauracjami będzie niezapomnianą atrakcją. W tle widoczny jest największy na świecie diabelski młyn – Ain Dubai.


Zastrzyk adrenaliny
Pasjonaci motoryzacji powinni spędzić dzień na torze EKart w Dubai Mall Zabeel. Jest to atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 14 roku życia. Dubai Autodrome ma do zaoferowania jazdę gokartami czy samochodami wyścigowymi Formuły 1.

Goście mogą się tu ścigać niczym prawdziwi zawodowcy. Wśród atrakcji znajdziemy Clio Cup i Ferrari GT experience, a także prywatną lekcję z doświadczonym instruktorem jazdy.

Górskie szczyty
W odległości półtorej godziny jazdy samochodem od centrum Dubaju, w górach Al-Hadżar znajduje się Hatta, raj dla fotografów, miłośników górskich wycieczek i poszukiwaczy przygód.
Można się tu wybrać się na wycieczkę rowerową, wyruszyć w pieszą wędrówkę po górach, zasmakować adrenaliny na tyrolkach lub pływać kajakiem po tamie Hatta. Miłośnicy dobrej kuchni mogą skosztować lokalnego miodu, pochodzącego z uli w Hatta Honey Bee Farm.

Przejazd po centrum miasta
Wycieczka do Dubaju nie będzie kompletna bez odwiedzenia bulwaru w centrum miasta, przy którym zlokalizowane są liczne restauracje i butiki. Warto też przejechać obok Burj Khalifa, najwyższego budynku świata oraz Opery Dubajskiej. Miłośnicy zakupów mogą zarezerwować pakiet VIP w Dubai Mall. Wtedy ich zakupy zostaną dostarczone ze sklepów do hotelu.

Fot.: Materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.