Wydarzenia w Turystyce

Dubaj zaskakuje atrakcjami

Dubaj nie przestaje zaskakiwać nowymi atrakcjami oraz wydarzeniami. W drugim kwartale 2019 roku zostało otwartych wiele nowych miejsc. Przyszłe miesiące zapowiadają się równie ciekawie.

Dubaj nie przestaje zaskakiwać nowymi atrakcjami oraz wydarzeniami. W drugim kwartale 2019 roku zostały otwarte nowe miejsca. Przyszłe miesiące zapowiadają się równie ciekawie.

Najciekawsze otwarcia

The Lounge, Burdż Khalifa  – Najwyżej na świecie położony drink-bar The Lounge w Burj Khalifa zapewnia doznania kulinarne i niezrównany widok. W barze znajdującym się na 152, 153 i 154 piętrze wieżowca odbywają się również występy na żywo międzynarodowych muzyków, pianistów i DJ-ów.

Coca-Cola Arena o powierzchni 46 000 m2 jest największą krytą budowlą, w której będą odbywać się wydarzenia muzyczne, sportowe i rozrywkowe. Arena w kształcie muszli znajduje się w City Walk i pomieści 17 000 widzów. Płyta areny ma powierzchnię prawie 4 000 m2. Jej wymiary mogą być zmienne dzięki systemowi podnoszonych siedzeń.
• The 1975 Live in Concert: 14 sierpnia 2019
• Westlife: 29 sierpnia 2019

Sketch Art Café & Sketch Studio w Mattar bin Lahej Gallery to miejsce spotkań początkujących artystów, którzy pragną poczuć w sobie ducha Picassa. Przestrzeń podzielona jest na atelier i kawiarnię i zachęca do spróbowania sił w malarstwie, rzeźbie, mozaice, a nawet grafice.

Nowa oferta hotelowa

Sieć hoteli Rove Hotels, otwierając nowy obiekt Rove at the Park wprowadziła do parku rozrywki Dubai Parks & Resorts nowoczesną ofertę hotelarską na średnim poziomie cenowym. Goście mają bezpośredni dostęp do Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, LEGOLAND Dubai, LEGOLAND Water Park, Outlet Village, Dubai Marina oraz Palm Jumeirah. W hotelu znajduje się całodobowa siłownia, basen, sklep i pralnia samoobsługowa.

Telewizyjny program kulinarny

Masterchef, the TV Experience Restaurant to pierwsza restauracja na świecie, która funkcjonuje jak telewizyjny program kulinarny. Goście mogą delektować się oryginalnymi potrawami stworzonymi przez uczestników programu oraz występujących w nim szefów kuchni.

Nadchodzące wydarzenia w Dubaju

Opera „Turandot” Giacomo Puccini, 5-7 września 2019 – Opera Dubajska wraz z operą w Szanghaju stworzyły spektakl „Turandot”, który we wrześniu będzie można podziwiać na dubajskiej scenie. W operze wystąpi ponad 200 artystów pod batutą Roberta Ando. „Turandot” jest ostatnim dziełem Pucciniego, w którym można wysłuchać jednej z najsłynniejszych arii tenorowych.

„Wiele hałasu o nic” Wiliam Shakespeare, 25-28 września 2019 – Ponadczasowe słowa z klasycznej komedii Williama Shakespeare’a zabrzmią ponownie w Dubajskiej Operze. New English Shakespeare Company pod kierownictwem Dereka Bonda przedstawi współczesną inscenizację angielskiej komedii, w której zagrają najwięksi brytyjscy aktorzy teatralni.

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.