Hotele&Gastronomia

Dwudzieste urodziny a&o Hostels

4 maja 2020 roku to data szczególna dla warszawskiego a&o, nie tylko z uwagi na wznowienie działalności po okresie pandemii. Tego bowiem dnia firma celebrowała swoje 20-urodziny.

Z okazji tak ważnej rocznicy hostel a&o Warszawa uruchomił specjalną urodzinową akcję promocyjną: 20 PLN za łóżko na 20-lecie firmy. Promocja obowiązuje do końca sierpnia 2020 r. Wyjątek stanowią pokoje jednoosobowe, które są dostępne w cenie 40 PLN. Dwadzieścia pierwszych osób, które dokona rezerwacji otrzyma dodatkowo drobne upominki od hostelu oraz kody zniżkowe na kolejne noclegi w każdym obiekcie a&o.
Rezerwacji pokoi można dokonać poprzez stronę internetową https://www.aohostels.com/pl/, bezpośrednio w recepcji hotelu oraz przez wiodące portale rezerwacyjne.

Daniel Szeliga, Kierownik Sprzedaży a&o na Polskę: „Promocję urodzinowej oferty rozpoczęliśmy już w poniedziałek 4 maja na profilu a&o na instagramie. Ceny, które oferuje a&o są bardzo konkurencyjne, co ma szczególną wartość zwłaszcza po okresie pandemii, kiedy ekonomiczne podróże będą mieć duże znaczenie dla naszych gości.”

Oliver Winter, prezes i założyciel a&o: „Naszym celem jest zapewnienie naszym gościom i pracownikom najwyższego możliwego poziomu higieny i bezpieczeństwa.”

Do tej pory stosunek jakości do ceny w hotelach a&o był nie do pobicia. Obecnie a&o chce również ustanowić wysokie standardy w zakresie higieny i bezpieczeństwa.

Berlińska grupa budżetowych hosteli wdraża zupełnie nowe środki w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Zdaniem Wintera nowe regulacje „będą na bieżąco analizowane i dostosowywane do zmieniających się uwarunkowań. Obok licznych rozwiązań dotyczących zachowania bezpiecznej odległości, jak również konsekwentnie opracowywanych programów utrzymywania czystości i dezynfekcji hosteli, począwszy od czerwca sieć wdroży nowy moduł szkoleniowy „Specjalista ds. higieny”, który będzie stałym elementem programu edukacyjnego dla wszystkich dyrektorów zarządzających hosteli.”

Hostele a&o
Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Kopenhadze i Budapeszcie. Obiekty a&o odwiedzają bardzo zróżnicowane grupy turystów: zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2019 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała obrót na poziomie około 165 milionów euro (2019). Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. W 2020 roku a&o świętuje swoje 20 urodziny. Firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.

zdjęcie: materiały prasowe

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.