Transport

Emirates: loty do RPA – będzie ich więcej

Emirates

Od 31 października 2021 r. linie lotnicze Emirates wprowadzają nowy rozkład lotów do Republiki Południowej Afryki. Loty do RPA będą odbywać się aż 28 razy w tygodniu.

W ofercie Linii lotniczych Emirates pojawią się m. in. dwa loty dziennie do Johannesburga – w tym jeden obsługiwany przez sztandarowy samolot A380 Emirates. Uruchomione będą także codzienne połączenia do Kapsztadu i Durbanu. Nowy rozkład lotów do wszystkich kierunków w RPA będzie obowiązywać od 31 października 2021 r.

– Będzie to największa liczba połączeń z tym krajem od wybuchu pandemii – komentują przedstawiciel Linii Lotniczych Emirates i zapowiadają, że od końca września 2021 r. Emirates wznawiają strategiczną współpracę z South African Airways.

Loty do RPA z Emirates

Od 1 stycznia 2022 r. linie Emirates będą realizować połączenia do Johannesburga dwa razy dziennie. Będą one obsługiwane przez samol A380, który ma zapewnić podróżującym z RPA najlepszą jakość podróży m. in. dzięki takim udogodnieniom jak prywatne kabiny w klasie pierwszej, luksusowe prysznice pokładowe Shower Spa, popularny salon pokładowy, a także szerokie fotele w klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium* wyposażone w największe w branży ekrany osobiste, na których podróżni mogą oglądać bogatą ofertę obejmującą 4 500 tytułów w systemie rozrywki pokładowej ice.

Testy na Covid

Podróżujący z RPA do Dubaju muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku badania PCR na COVID‑19 z kodem QR wydane w ciągu 48 godzin od momentu pobrania próbki w autoryzowanej lokalnej placówce opieki zdrowotnej. Podróżujący do Dubaju muszą również okazać wynik szybkiego badania PCR z kodem QR w przypadku badania przeprowadzanego na lotnisku odlotu w ciągu sześciu godzin od odlotu. Pasażerowie przylatujący do Dubaju będą musieli wykonać kolejne badanie PCR w kierunku COVID‑19 po przylocie na lotnisko w Dubaju. Wszyscy pasażerowie przesiadający się w Dubaju muszą spełnić wszystkie wymagania obowiązujące w miejscu docelowym podróży.

Więszke zainteresowanie i więcej lotów

Linie Lotnicze Emirates zwiększają częstotliwość połączeń w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na loty do Dubaju. Dzieje się to wraz z otwarciem granic dla pasażerów i zniesieniem ograniczeń dla niektórych kierunków, m. in. obowiązku kwarantanny dla obywateli RPA. Ponadto linie Emirates chcą wspierać ożywienie branży turystycznej RPA, ułatwiając podróż zagranicznym turystom odwiedzającym ten kraj.

Dubaj popularny wśród turystów z RPA

Dubaj od dawna należy do najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych wśród turystów z RPA. Pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych i polecanych miast na świecie. Miasto oferuje atrakcje na najwyższym poziomie na każdą kieszeń, niezależnie od wieku i pochodzenia.

Od czasu ponownego otwarcia granic w lipcu 2020 r. miasto bezpiecznie przyjęło ponad 4 mln turystów i podróżujących służbowo. Ponadto Dubaj przygotowuje się do największej na świecie wystawy – Expo 2020. Na gości czekają tu najnowocześniejsze pawilony tematyczne, futurystyczne instalacje i program obfitujący w wydarzenia każdego dnia.

(wyk. zdj. i mat. pras. Emirates)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.