Transport

Emirates: loty z Dubaju do Miami

Emirates

Od 22 lipca 2021 linie Emirates będą realizować cztery połączenia tygodniowo z Dubaju do Miami na Florydzie. Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu, przewoźnik rozszerzy swoją siatkę połączeń w USA do 12 miejsc docelowych.

Loty z Dubaju do Miami i Miami do Dubaju będą odbywać się 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates. Samolot posiada: 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie miejsca w klasie biznes i 304 przestronne miejsca w klasie ekonomicznej. Lot Emirates EK213 wystartuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i wyląduje w Miami (MIA) o 11:00, natomiast lot powrotny EK214 wystartuje z Miami o 21:10 i przyleci do Dubaju o 19:35 następnego dnia.

Z Miami do innych miast w USA

Nowy kierunek oznacza dla podróżujących liniami Emirates dostęp do kolejnego miasta na Florydzie, zaraz po Orlando (od lipca). To dogodne połączenie dla podróżujących przez Dubaj na Bliski Wschód, Azję Zachodnią i Ocean Indyjski.

Uruchomienie bezpośredniego połączenia do Miami pokazuje naszą pewność w kwestii powrotu do normalności. W wielu krajach widać postępy w programach szczepień i we wdrażaniu protokołów dotyczących bezpiecznego latania, a także aktywność w zakresie podróżowania, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podkreśla to również nasze silne zaangażowanie na rynku amerykańskim, na którym Emirates obecnie obsługuje ponad 70 lotów tygodniowo – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor Emirates.

Loty z Dubaju do Miami

Z Miami linie Emirates będą teraz obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do Stanów Zjednoczonych, oferując ponad 26 tys. miejsc w 12 lotniskowych bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando.

Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na uruchomienie połączeń na tej trasie zarówno ze strony osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Przewidujemy, że nowa trasa zostanie ciepło przyjęta w naszej globalnej sieci, również przez podróżnych z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów, którzy będą mogli korzystać z wygodnych lotów do Dubaju oraz licznych połączeń lotniczych z Miami. Z niecierpliwością czekamy, aby dzięki tej nowej trasie stworzyć jeszcze więcej możliwości turystycznych i handlowych na Florydę i z Florydy, a także zapewnić naszym klientom niezapomniane doświadczenia z podróży liniami Emirates – dodaje Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Miami – jedno z najbardziej ekscytujących miejsc w USA

Miami to kulturowa mekka słynąca z nocnego życia, sztuki, muzyki, architektury i kuchni. Jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Ameryce. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie podróżami i zaufanie klientów w sprawach dotyczących bezpieczeństwa podróżowania, nowa trasa zaspokoi popyt na podróże wypoczynkowe i biznesowe, wspierając tym samym turystykę i handel.

Miami
Miami: Emirates rozpoczynają loty z Dubaju do Miami

Cieszę się, że linie Emirates kierują swoje usługi do hrabstwa Miami-Dade i po raz pierwszy w naszej historii połączą naszą społeczność z popularnym, globalnym celem podróży, jakim jest Dubaj. Z niecierpliwością czekam na otwarcie trasy, a co za tym idzie, na ogromny wpływ gospodarczy, jaki przyniesie naszemu hrabstwu – powiedziała burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniella Levine Cava.

Pierwszy w historii lot Emirates z Dubaju do Miami to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w historii naszego lotniska. Dodanie Dubaju do naszej rosnącej listy najlepszych miejsc docelowych na całym świecie jeszcze bardziej umacnia nas jako wiodące i najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie dla pasażerów międzynarodowych – powiedział Lester Sola, dyrektor generalny portu lotniczego Miami.

i Emirates SkyCargo

Nowa usługa uzupełni również istniejące połączenia handlowe zapewniane przez Emirates SkyCargo, dział frachtowy Emirates, który od października 2020 roku obsługuje regularne loty towarowe do Miami. Przewoźnik ułatwia eksport łatwo psujących się towarów, elektroniki i innych komponentów oraz towarów e-commerce. Linie Emirates SkyCargo w przeszłości obsługiwały również kilka lotów czarterowych pełnym samolotem towarowym Boeing 777, aby przewozić konie z Miami na imprezy jeździeckie na całym świecie.

Linie Emirates stopniowo rozszerzają swoją siatkę połączeń.

(wyk. zdj. mat. Emirates)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.