Transport

Emirates: nowy rozkład lotów z Warszawy

Emirates

W okresie letnim linie Emirates wprowadziły nowy rozkład lotów z Warszawy do Dubaju. Obowiązują także nowe zasady rezerwacji zwiększające elastyczność i pewność podróży.

W okresie letnim czas oczekiwania na transfer po przylocie do Dubaju liniami Emirates ulegnie znacznemu skróceniu. Dzięki temu podróże liniami mają być jeszcze wygodniejsze. Podróżujący mają mieć lepszą łączność i większą elastyczność podczas planowania podróży tego lata.

Nowy rozkład lotów z Warszawy linii Emirates

W środy i piątki samolot Emirates EK180 odleci z Warszawy o godzinie 15.00 i przyleci do Dubaju o 22.45. W czwartki i niedziele samolot EK178 odlatuje o 21.40 i przylatuje do Dubaju o 5.25 rano.

Linie Emirates wznowiły loty do ponad 90 miejsc docelowych w swojej globalnej sieci połączeń.

Popularny Dubaj

Dubaj pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc na międzylądowanie i na wakacje. Jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

Komfort lotów Emirates

Emirates słyną ze swoich wiodących w branży usług i produktów we wszystkich klasach podróży. Klienci mogą przeglądać ponad 4500 kanałów na żądanie w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, a także korzystać z wielodaniowych posiłków inspirowanych różnymi kuchniami świata i bezpłatnymi napojami w każdej klasie.

Warto dodać, że od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za jakość obsługi pasażerów.

nowy rozkład lotów z Warszawy Emirates
Wnętrze samolot linii Emirates Boeing 777 (zdjęcie: Ewa Ploplis)

Elastyczność i pewność podróży Emirates

Emirates przedłużyły, do odwołania, ubezpieczenie podróżne od wielu ryzyk przysługujące wszystkim klientom, którzy zakupią bilet u przewoźnika. Ubezpieczenie przysługuje na wszystkich trasach i w każdej klasie podróży. Wszystkie bilety Emirates wystawione od 1 grudnia 2020 r. do odwołania są automatycznie objęte innowacyjnym ubezpieczeniem turystycznym od wielu ryzyk. Jak informują linie Emirates, oferowana, we współpracy z agencją AIG Travel, ochrona ubezpieczeniowa to pierwsza taka oferta na rynku linii lotniczych i ubezpieczeń turystycznych. Ma ona zapewnić pasażerom Emirates spokojną i bezstresową podróż bez dodatkowych kosztów. Ubezpieczenie obejmuje także loty obsługiwane przez partnerów linii w ramach porozumień code-share, jeśli numer biletu zaczyna się od 176.

Polityka rezerwacji linii Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną do 30 września 2021 r. (włącznie) mogą wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty wyjazdu czy przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Linie lotnicze Emirates jednak zastrzegają sobie prawo do zakończenia programu w dowolnym momencie.

Emirates
Linie lotnicze Emirates stawiają na bezpieczeństwo lotów

Bezpieczeństwo linii Emirates

Linie Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków bezpieczeństwa. Dotyczy to   każdego etapu podróży: zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład . Ma to na celu zapewnić bezpieczeństwo zarówno podróżnym jak i pracownikom linii. Podróżujący otrzymują bezpłatne zestawy higieniczne zawierające: maski, rękawiczki, środki do dezynfekcji i chusteczki antybakteryjne.

fot:. materiały prasowe Emirates

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.