Transport

Emirates wznawiają loty do Nowego Jorku z Mediolanu

Emirates

Od 1 czerwca 2021 r. linie Emirates wznowią bezpośrednie loty do Nowego Jorku do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego z lotniska Mediolan-Malpensa. Będą to całoroczne połączenia między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Loty do Mediolanu z Nowego Jorku będą rozszerzeniem obecnej oferty linii lotniczych Emirates. Połączenia lotnicze na trasie do i z Nowego Jorku JFK będą 3 razy dziennie. Będą realizowane samolotem Boeing 777-300 ER, w którym znajduje się: 8 miejsc w pierwszej klasie, 42 miejsca w klasie biznesz z możliwością całkowitego rozłożenia i 304 miejsca w klasie ekonomicznej (ergonomicznie zaprojektowane).

Loty do Nowego Jorku z Mediolanu przez Dubaj

Nowe połączenie linii Emirates daje możliwość lotów do Nowego Jorku prze Dubaj. Lot EK205 Emirates z Dubaju (DXB) wylatuje o godz. 09,45 i przylatuje do Mediolanu (MXP) o godz. 14,20. Lot do Nowego Jorku z Mediolanu jest o godz. 16,10 i ląduje w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Johna F. Kennedy’ego (JFK) w Nowym Jorku o godz. 19,00 tego samego dnia. Lot do Mediolanu z Nowego Jorku (powrotny) EK206 z lotniska JFK jest o godz. 22,20. Samolot przylatuje do Mediolanu o godz. 12,15 następnego dnia. Rejs EK206 będzie ponownie z Mediolanu następnego dnia o godz. 14,05 do Dubaju, gdzie przyleci o godz. 22,10 . Wszystkie godziny są podane w czasie lokalnym.

Emirates zainteresowane rynkiem amerykańskim

Linie Emirates stopniowo wznawiają loty w całej swojej siatce połączeń. Od czerwca 2021 r. będą realizować połączenia do 11 miejscowości w USA, w tym do Orlando i Newark. Wznowione połączenie na trasie Dubaj-Mediolan-Nowy Jork JFK zapewni większy wybór podróżującym z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej i Afryki przez Dubaj lub Mediolan. Zapewni także dogodny dostęp do innych miast w USA poza Nowym Jorkiem, dzięki umowie typu code-share linii Emirates z Jetblue.

Dubaj jednym z najpopularniejszych kierunków

Od wznowienia działalności turystycznej w lipcu, Dubaj pozostaje jednym z najpopularniejszych na świecie kierunków wakacyjnych. Szczególnie widoczne jest to w sezonie zimowym. Miasto jest otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

(wyk. zdj. mat. pras. Emirates)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.