Transport

Emirates z kolejnym połączeniem do Stambułu

Od 15 grudnia linie Emirates uruchamiają codzienne loty do drugiego portu lotniczego w Stambule, Sabiha Gökçen Airport. Do tej pory przewoźnik obsługuje 11 lotów tygodniowo na lotnisko Stambuł-Atatürk.

Port lotniczy Sabiha Gökçen zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się azjatyckiej części Stambułu. Oferuje nie tylko nową jakość podróży dzięki szybszej obsłudze pasażerów, ale także łatwiejszy dojazd do nowego centrum finansowego miasta oraz znajdujących się w pobliżu popularnych galerii handlowych i basenów termalnych. Pasażerowie udający się do europejskiej części miasta mogą także skorzystać z autobusów, które kursują regularnie między lotniskiem Sabiha Gökçen a placem Taksim co pół godziny. Przejazd zajmuje ok. 45 minut. Nowe połączenie umożliwi bezproblemową podróż w ramach bogatej siatki połączeń Emirates w Afryce oraz do najważniejszych miejscowości w Azji, takich jak np. Kanton, Ho Chi Minh, Denpasar (Bali) czy Phuket.

Nowe połączenie będzie obsługiwał raz dziennie trzyklasowy Airbus A330-200 oferujący 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej. Samolot może również przewieźć do 17 ton cargo.

– Stambuł staje się coraz popularniejszym kierunkiem Emirates, przyciągając podróżujących w celach służbowych i turystycznych z całego świata. Działając w dwóch portach lotniczych, zapewnimy naszym pasażerom większą elastyczność, umożliwiając im przylot na jedno lotnisko, a wylot z drugiego. Będziemy jedynym przewoźnikiem wykonującym regularne loty samolotem szerokokadłubowym na lotnisko Sabiha Gökçen, co wyraźnie świadczy o naszym zaangażowaniu w rynek turecki – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial-West.

Codzienne loty nr EK119 Emirates z Dubaju zaplanowano na 17:15 z lądowaniem w Stambule o 20:15. Lot powrotny nr EK120 ze Stambułu zaplanowano na 22:05 z lądowaniem w Dubaju o 04:20 następnego dnia.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz