Wydarzenia w Turystyce

Festiwal Gourmet w Szlezwiku-Holsztynie

Na północy Niemiec tej zimy królować będzie festiwal kulinarny, podczas którego aż do marca będzie można spróbować wykwintnych potraw.

Najlepsi szefowie kuchni z Europy, tacy jak włoski kucharz Marcello Fabbri, będą wspólnie podróżować po północnej części Niemiec, aby wraz z lokalnymi kucharzami stworzyć wyjątkowe menu. Głównym tematem wielu gali i uroczystości, które odbędą się w całym Szlezwiku-Holsztynie, są produkty regionalne. To one są podstawą wspaniałych dań kuchni nadmorskiej. Festiwal zorganizowano we współpracy z „Kooperation Gastliches Wikingland“.

„Festiwal Gourmet Szlezwik-Holsztyn” istnieje już od 1987 r. – to 30 lat tradycji w branży gastronomicznej. Najważniejszym wydarzeniem tego roku jest czwarta edycja „Tour de Gourmet Solitaire”, która rozpoczyna się się 10 marca w Timmendorfer Strand i będzie stanowić serię eleganckich kolacji dla singli. Oprócz tego na 12 stycznia zaplanowano „Tour de Gourmet Jeunesse“, czyli przystępne cenowo kolacje dla młodych ludzi do 35 roku życia – w wydarzeniu biorą udział restauracje znajdujące się na trasie z Pinnebergu przez Friedrichstadt do Szlezwiku.

Więcej o Festiwalu Gourmet w Szlezwiku-Holsztynie na: https://www.sh-tourismus.de/en/activity/enjoy/schleswig-holstein-gourmet-festival

Podróże po Kilonii na: https://www.sh-tourismus.de/en/a-tourist-information-kiel

Szlezwik-Holsztyn dla turystów na: https://www.sh-tourismus.de/en

Fot.: www.germany.travel

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.