Wydarzenia

Festiwal Penderecki. Sinfonia Varsovia w hołdzie Mistrzowi

Festiwal Penderecki. Sinfonia Varsovia w hołdzie Mistrzowi będzie można obejrzeć w dniach 19-21 grudnia.

Festiwal Penderecki. Sinfonia Varsovia w hołdzie Mistrzowi będzie można obejrzeć w dniach 19-21 grudnia.

Dobiegający końca 2020 rok to jeden z najtrudniejszych momentów w historii Sinfonii Varsovii. W marcu odszedł Krzysztof Penderecki – wielki Kompozytor, wieloletni Dyrektor artystyczny orkiestry, najbliższy Przyjaciel. Sinfonia Varsovia we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach organizuje festiwal online poświęcony Jego pamięci. Koncerty będą transmitowane w internecie na kanale YouTube Sinfonii Varsovii oraz Facebooku orkiestry.

Wśród utworów, które zabrzmią, znalazły się m.in. Sinfonietta per archi; Sekstet na klarnet, róg, trio smyczkowe i fortepian; I Koncert wiolonczelowy; VI Symfonia „Pieśni chińskie” oraz II Symfonia „Wigilijna”. Orkiestra wystąpi pod batutą Macieja Tworka, ale muzycy Sinfonii Varsovii zaprezentują się także w mniejszych zespołach kameralnych. Specjalnymi gośćmi festiwalu będą Mariusz Wilczyński i Tomasz Konieczny.

19–21.12.2020 roku, g. 20.00. Więcej na: www.sinfoniavarsovia.org

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.