Kierunki

Filipiny z prestiżowymi nagrodami turystycznymi

Filipiny z nagrodą Best Travel Awards

Filipiny zostały uznane w prestiżowych konkursach za destynację, która może się pochwalić najlepszymi plażami, miejscami do nurkowania i atrakcjami turystycznymi.

Podczas konkursu World Travel Awards 2020 oraz w rankingu Readers Choice Awards 2020 zorganizowanym przez magazyn turystyczny Condé Nast Traveler, Filipiny zostały uznane za destynację, która może się pochwalić najlepszymi plażami w Azji, najlepszą wyspą w Azji i wiodącym miejscem do nurkowania w Azji.

Przyznano również nagrodę dla Intramuros, zabytkowych fortyfikacji w stolicy Filipin, Manilii, jako wiodącej atrakcji turystycznej Azji. Z kolei Filipiński Departament Turystyki został uznany za najlepszą organizację turystyczną w Azji, pokonując 11 nominowanych krajów.

W rankingu Readers Choice Awards, w którym głosy oddało 600 tys. czytelników Condé Nast Traveler wygrały Cebu/Visayas, które każdego roku przyciągają do Filipin 2 mln turystów rocznie. Do lokalnych atrakcji należą także wodospady Kawasan. W zestawieniu znalazły się także wyspa Palawan i Siargao.

– Jesteśmy naprawdę zaszczyceni i wdzięczni za wyrazy uznania przyznane Filipinom podczas World Travel Awards 2020 w Azji. Te wyróżnienia są z pewnością inspiracją dla branży, ponieważ bezpiecznie i stopniowo ponownie otwieramy nasze destynacje dla turystyki. Nie byłoby to możliwe bez wspólnych wysiłków naszych partnerów turystycznych, jednostek samorządu terytorialnego, agencji partnerskich i Filipińczyków, którzy niestrudzenie promowali atrakcje, produkty i kulturę naszego kraju – powiedziała Sekretarz Turystyki Bernadette Romulo-Puyat.

fot.: materiały prasowe

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.