Biura Podróży

Fuzja Tripsta i Airtickets

Tripsta i Airtickets łączą siły, tworząc największe internetowe biuro podróży w południowo-wschodniej Europie.

Połączenie to stanowi znaczącą zamianę wśród najsilniejszych, europejskich graczy – internetowych biur podróży. Fuzja Tripsta i Airtickets powoduje także, że powstała w ten sposób firma stanie się największym internetowym biurem podróży w południowo-wschodniej Europie i jednocześnie znajdzie się wśród TOP 5 w Europie. Fuzja ta jest odpowiedzią na rozdrobnienie podmiotów turystycznych w Europie, konsolidacją technologii i bazy klientów dwóch liczących się firm, które razem prezentują jeszcze bardziej zaawansowaną i szeroko zakrojoną ofertę przewozową. Powstanie nowej spółki jest również istotne dla Grecji, gdyż firma stała się największą firmą e-commerce w kraju.

Przewiduje się, że nowa spółka osiągnie sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro. Tylko w marcu łącznie obie strony internetowe firm odwiedzono 4 749 407 razy, dokonano 168 120 rezerwacji i sprzedano 206 776 biletów. W ramach połączenia, zarówno Tripsta, jak i Airtickets będą nadal działać na obecnych rynkach pod dotychczasowymi markami z nowym CEO, Philippem Brinkmanem i Prezesem Zarządu Airtickets Dimitrisem Kontogeorgosem na czele. Połączone firmy będą miały swoje siedziby w Grecji, Polsce, Rosji, Rumunii, Turcji i Brazylii.

– Zarówno ja, jak i Dimitris Kontogeorgos jesteśmy niezwykle podekscytowani nie tylko nowym rozdziałem jakim dla naszych firm jest ich fuzja, ale również możliwościami jakie daje nam wielka, globalna scena. Tripsta nadal będzie kontynuować strategię, której celem jest oferowanie Klientom najbardziej innowacyjnych i wygodnych rozwiązań dotyczących podróżowania. Jesteśmy przekonani, że fuzja jeszcze bardziej wzmocni nasze możliwości w tym zakresie. Europejski rynek internetowych biur podróży jest bardzo rozdrobniony. My natomiast uważamy, że właśnie taka konsolidacja jest kluczowym czynnikiem naszego sukcesu w przyszłości. Dlatego też w przyszłości będziemy podejmować więcej takich działań  powiedział Philipp Brinkmann, CEO Tripsta. 

– Ekonomiczne przesłanki  wynikające ze współdziałania naszych firm były wyraźnym argumentem przemawiającym za fuzją. Razem będziemy zdecydowanie silniejsi, co oznacza, że możemy rozpocząć inwestycje technologiczne na zdecydowanie większą skalę, które są ważne dla naszych Klientów – dodał Dimitris Kontogeorgos, CEO Airtickets. 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz