Kierunki

Gdzie na ferie

Już wkrótce Polacy ruszą na ferie zimowe. Jak co roku, województwa podzielone na grupy rozpoczną przerwę w różnych terminach. Najwcześniejsza tura ruszy już 15 stycznia, a ostatnia miesiąc później, kończąc ferie 25 lutego.

Według analityków Skyscannera największą popularnością cieszą się w tym roku następuje kierunki:

1. Tajlandia

2. Hiszpania

3. Włochy

4. Wielka Brytania

5. Stany Zjednoczone

6. Polska

7. Portugalia

8. Filipiny

9. Francja

10. Niemcy

Pierwsze miejsce na liście najchętniej wybieranych kierunków zajęła Tajlandia. Na drugim miejscu jest Hiszpania, a na trzecim Włochy. To jednak nie jedyny egzotyczny kraj, w którym Polacy będą wypoczywać. W Europie chętnie odwiedzimy m.in. Hiszpanię, Włochy i Portugalię. Skyscanner przedstawia tegoroczną listę TOP 10 najpopularniejszych kierunków zimowych podróży.

Polacy pokochali Azję Południowo-Wschodnią z Tajlandią na czele, podobnie jak niegdyś Egipt, który od lat wiódł prym w kategorii zorganizowanych podróży. Nie ma się czemu dziwić – zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem tanie loty, rajskie widoki i gwarantowana pogoda w połączeniu z niskimi kosztami pobytu skutecznie nas kuszą.

W Azji oprócz Tajlandii Polacy zamierzają udać się na Filipiny. Popularność tego kraju w ciągu 12 miesięcy wzrosła na tyle, że w tegorocznym zestawieniu znalazł się na 8. pozycji i jest jedną z nowości. Podobnie do Tajlandii, na Filipinach w czasie naszej zimy można liczyć na piękną słoneczną pogodę i niski koszt pobytu, który niewątpliwie pozwala czerpać większą radość z uroków podróżowania.

Standardowo, wielu z nas odwiedzi swoich bliskich w Wielkiej Brytanii, która zajęła 4. miejsce w zestawieniu, a także słoneczną Portugalię, w której za sprawą klimatu podzwrotnikowego z odmianą śródziemnomorskiego, w styczniu i lutym możemy liczyć na kilka godzin pełnych słońca i temperaturę powyżej 10 stopni.

Wśród pozostałych kierunków, jakie odwiedzimy znalazły się Stany Zjednoczone, a także alpejskie Niemcy i Francja, idealne dla narciarzy, jak i fanów mniej aktywnego wypoczynku.

Zdjęcie: Pixabay

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.