Kierunki

Holandia się otwiera

Od 15 czerwca 2020 r. zagraniczni goście mogą ponownie podróżować do Holandii. Turyści zagraniczni z krajów, w których zagrożenie dla zdrowia jest podobne lub niższe niż w Holandii, mogą tego lata spędzać wakacje w Królestwie Niderlandów.

Muszą oni jednak przestrzegać wszystkich przepisów i zasad, które mają zostały tu wprowadzone do zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa- powiedział Janusz Krupa, przedstawiciel Niderlandzkiego Biura d/s. Turystyki w Gliwicach. Turyści muszą również zarezerwować zakwaterowanie przed wyjazdem do Holandii. Bez ważnej rezerwacji może im zostać odmówiony wjazd na granicy.

Imprezy, koncerty i festiwale z udziałem ponad 100 osób nadal są dozwolone do co najmniej do 1 września. Teatry, sale koncertowe, muzea, zabytki i kina otwierają się ponownie. Odwiedzanie tych miejsc jest możliwe tylko po dokonaniu rezerwacji i jeżeli goście mogą przebywają w odległości półtora metra od siebie.

Wizyty w restauracjach i kawiarniach są możliwe tylko po uprzedniej rezerwacji, z maksymalnie trzydziestoma osobami w środku i biorąc pod uwagę odległość półtora metra.

Supermarkety i sklepy sprzedające artykuły codziennego użytku są otwarte i muszą ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Kempingi i parki wakacyjne zostaną ponownie otwarte od 1 lipca, łącznie ze wspólnymi prysznicami i toaletami.

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.netherlandsandyou.nl/ 

Zdjęcie Pixabay

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.