Hotele&Gastronomia

Hotel inspirowany koleją


Nowo otwarty Hotel Mercure Warszawa Ursus Station znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolei podmiejskiej Ursus Północ w post-przemysłowej okolicy.

Czterogwiazdkowy Condo hotel w zachodniej dzielnicy Warszawy (przy ul. Cykady 2, to pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w okolicy. Wnętrza tego 4-gwiazdkowego hotelu nawiązują do pierwszej w Polsce elektrycznej kolei dojazdowej (EKD), która w latach 20. zaczęła jeździć przez Ursus. Przypominają o tym elementy kolejowych wagonów czy dworcowych poczekalni, które wkomponowano w wystrój przestrzeni hotelowej. Hotel ma 214 pokoi w tym 80 z aneksem kuchennym, przeznaczonych na dłuższe pobyty, 15 ekskluzywnych apartamentów, restaurację Winestone, strefę fitness, kompleks saun (bio, sucha i mokra) i garaż podziemny. Hotel, przygotowany jest przede wszystkim pod gości biznesowych, stąd cztery sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 300 m kw. Obiekt jest dobrze zlokalizowany – 200 metrów od stacji kolejowej i przy trasie przelotowej. Goście będą mogli w kilkanaście minut dotrzeć zarówno do centrum miasta, jak i na lotnisko.
W Polsce działa obecnie 21 hoteli Mercure, a kolejne pięć otworzyć ma się do końca 2022 roku.

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.