Hotele&Gastronomia

Hotele a&o w czasie pandemii

a&o, największa w Europie prywatna marka hosteli, wdrożyła nową inicjatywę – w każdym ze swoich 23 hosteli w Europie powołała „specjalistów ds. dystansu społecznego”. Wszystko po to, by goście czuli się pewnie podczas odkrywania nowej okolicy i wiedzieli, gdzie się udać, aby uniknąć tłumów.
Bazując na swojej lokalnej wiedzy, specjaliści wytypowali listę najlepszych miejsc w swoich miastach, które pozwalają na zachowanie dystansu społecznego.

Specjalistów ds. dystansu społecznego można znaleźć na recepcji każdego z hosteli. Są do dyspozycji gości a&o tuż po przyjeździe oraz podczas całego pobytu. Na bieżąco aktualizują informacje dotyczące ponownego otwarcia placówek kulturalnych, restauracji i innych interesujących obiektów.

„Sekretne” ścieżki, ogrody, miejsca piknikowe, koncerty na wolnym powietrzu
Lista „tajnych”, bezpiecznych miejsc obejmuje wiele atrakcji i obiektów. Są na niej zarówno trasy spacerowe, prowadzące z dala od tętniących życiem centrów miast – np. przez ogrody botaniczne w Kolonii, jak również mniej znane trasy rowerowe, zaciszne miejsca piknikowe, a także najlepsze miejsca do podziwiania zachodów słońca. Dla miłośników kultury specjaliści wybrali w każdym z miast najważniejsze zabytki i najlepsze muzea, których zwiedzanie umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu, tak jak na przykład Forum Historii Współczesnej w Lipsku. Specjaliści podpowiedzą także gościom a&o w jakich godzinach najlepiej zwiedzać obiekty tak, by uniknąć tłumów. Podzielą się także wiedzą o najlepszych „ukrytych” kawiarniach, takich jak chociażby Mary’s Coffee Club w Monachium, restauracjach, pubach, miejscach, gdzie odbywają się kameralne koncerty czy imprezy taneczne, pozwalające na zachowanie dystansu społecznego.

„Chcieliśmy ruszyć z inicjatywą, która wpłynęłaby pozytywnie na doświadczenia naszych gości i pozwoliłaby naszym pracownikom na dzielenie się bezcennymi radami i wskazówkami w każdym z miast, do których podróżni nie mieliby dostępu, gdyby zatrzymali się w innym obiekcie –  komentuje  Phillip Winter, prezes i założyciel a&o.  Jest zrozumiałe, że zwiedzanie miasta po długich miesiącach izolacji może wydawać się przytłaczające, dlatego właśnie w każdym mieście wyznaczyliśmy specjalistów, którzy zaproponują miejsca, gdzie można się bezpiecznie przemieszczać, poza utartymi szlakami, aby uniknąć tłumów.”

Goście mogą również czuć się spokojniejsi dzięki licznym środkom bezpieczeństwa wdrożonym w hostelach a&o, mającym na celu przestrzeganie zasad higieny i zachowanie dystansu społecznego. Są to m.in: osłony z pleksiglasu oddzielające gości od personelu hostelu, stanowiska do dezynfekcji rąk rozmieszczone we wszystkich kluczowych obszarach, bezdotykowe krany, wymagana 1,5 m odległość między stolikami w restauracji, brak wspólnych łazienek. Wszyscy pracownicy hostelu wyposażeni są w maseczki ochronne. Ponadto, w każdym z hosteli do dyspozycji gości jest specjalista ds. higieny który czuwa nad kwestiami dotyczącymi ochrony zdrowia i higieny.
a&o posiada hostele w następujących miastach: Austria – Graz, Salzburg, Wiedeń | Czechy – Praga | Dania – Kopenhaga | Niemcy – Aachen, Berlin, Brema, Kolonia, Dortmund Drezno, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Lipsk, Monachium, Norymberga, Stuttgart, Weimar | Węgry – Budapeszt | Włochy – Wenecja | Polska – Warszawa | Holandia – Amsterdam
Aby zarezerwować pobyt w a&o lub uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Hostele a&o
Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Kopenhadze i Budapeszcie. Obiekty a&o odwiedzają bardzo zróżnicowane grupy turystów: zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2019 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała obrót na poziomie około 165 milionów euro (2019). Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. W 2020 roku a&o świętuje swoje 20 urodziny. Firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.