Kierunki

Hotele w Hiszpanii zamknięte z powodu koronawirusa

Hotele w Hiszpanii zamknięte przez koronawirusa.

Hotele w Hiszpanii zostaną zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Turystom zalecono jak najszybszy powrót do domu.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii zaleciło brytyjskim turystom przebywającym na półwyspie iberyjskim jak najszybszy powrót do kraju. Wszystkie hotele w Hiszpanii zamykają się, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Rząd hiszpański nakazał zamknięcie wszystkich hoteli i zakwaterowania krótkoterminowego, takich jak pola namiotowe i kempingi  od 24 marca.

 Hiszpania ogłosiła stan wyjątkowy („Estado de Alarma”) w dniu 14 marca, który wprowadza szereg środków, w tym znaczne ograniczenia przemieszczania się po całym kraju w odpowiedzi na wybuch pandemii koronawirusa. Oczekujemy, że rząd hiszpański zarządzi zamknięcie hoteli i zakwaterowania krótkoterminowego w najbliższych dniach. Te środki nie będą miały zastosowania do zakwaterowania długoterminowego. Brytyjscy podróżnicy, którzy obecnie przebywają w Hiszpanii i chcą wrócić do Wielkiej Brytanii, powinni jak najszybciej zaplanować podróż – czytamy na stronie Foreign and Commonwealth Office.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.