Wydarzenia w Turystyce

I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu – dreszcz emocji i radość zwycięzców

I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu

I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu 21 lutego 2021 w Gdańsku miały piękną oprawę. Pogoda i radosna atmosfera zdecydowanie dopisały organizatorom eventu.

Temperatura wody przy brzegu Zatoki Gdańskiej wynosiła 1,4ºC, a powietrza 3ºC. Morze było spokojne, świeciło słońce. To idealne warunki do morsowania, dlatego dziennikarzom biorącym udział w I Mistrzostwach Dziennikarzy w Morsowaniu w Gdańsku Brzeźnie, od rana dopisywały humory. Piękna pogoda przyciągnęła na plażę wielu spacerowiczów i kibiców zawodów w morsowaniu. 

I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu zorganizowała Magdalena Pinkwart, dziennikarka, podróżniczka, Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza. A przede wszystkim aktywny mors z Klubu Morsy Liverpool. Jury przewodniczył Sławomir Bawarski, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.

mistrzostwa w morsowaniu

O godzinie 11 rozpoczęła się krótka, intensywna rozgrzewka. Nie wszyscy obecni dziennikarze zdecydowali się wejść do lodowatej wody, próby zmierzenia się z morzem trwały dobrą chwilę, wreszcie skończyły się udziałem odważnych w Mistrzostwach Dziennikarzy w Morsowaniu. Jurorzy ze Sławomirem Bawarskim – prezesem SD-P „Globtroter” na czele – brali pod uwagę styl morsujących, głębokość zanurzenia oraz czas przebywania w wodzie.

morsowanie mistrzostwa
Gdańsk Brzeźno, 21.02.2021

I miejsce zajęła red. Patrycja Waszkiewicz, II miejsce – red. Robert Sienczewski, a III miejsce – red. Krzysztof Stankiewicz. Uczestnicy, oprócz dyplomów, otrzymali butelki szampana, którym jeszcze długo wznosili toasty wraz z kibicami na plaży.

I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu
Zwycięzcy Mistrzostw z Prezesem Sławomirem Bawarskim, przewodniczącym jury.
I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu
Świętujemy po morsowaniu. Od lewej: Robert Sienczewski, Elżbieta Bawarska, Patrycja Waszkiewicz, Krzysztof Stankiewicz, Sławomir Bawarski.
I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu
Bieg po zdrowie i dobrą formę. Prowadzi bezapelacyjnie red. Krzysztof Stankiewicz. W sukurs idzie mu red. Robert Sienczewski, a asekuruje panów red. Magdalena Pinkwart.
I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu
Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter – red. Sławomir Bawarski – podpisuje dyplomy dla zwycięzców. W Gdańsku nie wypada tego robić czym innym niż historycznym długopisem ze Stoczni Gdańskiej.

Organizatorami I Mistrzostw Dziennikarzy w Morsowaniu były Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter i Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza.

Partnerem imprezy był Amber Hotel Gdańsk, który przez cały weekend podczas Mistrzostw gościł uczestników zawodów, zapewniał relaks w strefie SPA i doskonałą kuchnię.

Dzięki Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dziennikarze poza Mistrzostwam mieli okazję zwiedzać Gdańsk i poznać jego największe atrakcje.

Patronatem Medialnym I Mistrzostwa Dziennikarzy w Morsowaniu objęły: VIP Magazyn, Fakty Magazyn Gospodarczy, Wasza Turystyka, Keep Calm and Travel PL oraz Read&Fly Magazine.

O autorze

Marcin Godlewski

Dziennikarz i redaktor, specjalista Public Relations związany z TVN. Pasjonat podróży, znawca tematyki kulturalnej. Współpracował z wieloma popularnymi tytułami na rynku m.in. Tele Tydzień, TV2tygodnik, Dolce Vita.