Wydarzenia w Turystyce

InfoSki i WizzAir zapraszają na narty do Andory

Wśród polskich turystów coraz popularniejsza jest Andora. W Pireneje, gdzie mamy gwarancję puszystego śniegu a jednocześnie dobrej, słonecznej pogody polecimy dzięki współpracy biura InfoSki i linii lotniczych WizzAir.

Mały kraj w Pirenejach kusi 300. km tras narciarskich, 300. słonecznymi dniami w roku i oczywiście strefą wolnocłową. Przewoźnik lata do Barcelony, stamtąd turyści jadą widokową trasą do Księstwa Andory – jednego z najmniejszych Państw na świecie, zamieszkałego przez 80 000 mieszkańców. Możemy tu jeździć w 2 ośrodkach narciarskich: Grandvalira i Vallnord. To zimowy raj stworzony specjalnie dla narciarzy w sercu Pirenejów – świadczy o tym choćby fakt, że Andora to jedyne państwo na świecie gdzie jest więcej tras narciarskich niż dróg asfaltowych.

Ośrodek Grandvalira –  210 km tras zaledwie 3h jazdy samochodem z Barcelony. Ośrodek składa się z 6 sektorów: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roige i Pas de la Casa – wszystkie miejscowości połączone są wyciągami narciarskimi i nie trzeba korzystać ze skibusów. Trasy o różnym stopniu zaawansowania: od początkujących po freeriderów i freestylerów. Sztuczne naśnieżanie gwarantuje pokrywę snieżną na 65% tras. Po nartach na gości czekają kąpieliska termalne, wycieczki na skuterach śnieżnych i w psich zaprzęgach a także loty widokowe paralotnią i helikopterem

Ośrodek Vallnord – 93 km tras w północnej części Andory z przepięknymi widokami i rozległymi trasami składa się z 3 sektorów Pal i Arinsal oraz bajkowego Arcalis. Są tu trasy dla narciarzy o wszystkich poziomach zaawansowania, organizowane są wyprawy freeridowe, heliski i nurkowanie pod lodem.

W tym sezonie InfoSki organizuje wyjazdy z 4 portów lotniczych: Gdańska, Warszawy, Poznania i Katowic. Także do Włoch i Szwajcarii. Touroperator organizuje kompletny wypoczynek – przelot, transfer do hotelu, zakwaterowani i skipas. W cenie wyjazdu jest również przewóz sprzętu sportowego i ubezpieczenie. Wyjazdy można rezerwować w biurach podróży i online na www.infoski.pl

Polskie dni w Andorze 13-20.12.2014

Dobry moment na zarezerwowanie wyjazdu to połowa grudnia. Wtedy w Andorze odbędzie się wydarzenie towarzysko-sportowe „Polskie dni”. W slalomie gigancie zmierzą się aktorzy – Antek Pawlicki i Piotr Zelt, będzie rozgrywany mecz w hokeju na lodzie i zawody w curlingu. O dobry klimat w rytm muzyki rock and rolowej z lat 60-tych zadba zespół Żuki R&R band z Poznania.

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz