Kierunki

Islandia promuje się w Polsce

Islandia jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród Polaków. W ubiegłym roku wyspę odwiedziło niemal 40 tysięcy naszych rodaków, czyli o kilkanaście tysięcy więcej niż w roku poprzednim.

Podczas spotkania z touroperatorami i z prasą w Warszawie przedstawiciele Islandii mówili o nowych możliwościach współpracy, które mogą podtrzymać rosnący trend. Tę słynącą z dziewiczej przyrody wyspę zamieszkuje zaledwie 330 tys. ludzi. W ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 1,8 mln turystów.

Islandczycy liczą na jeszcze wyższy wzrost i chcą się skutecznie promować, także na polskim rynku. – Islandia oczekuje w tym roku nawet 20-procentowego wzrostu liczby turystów z 1,8 miliona do 2,4 miliona – powiedział Thorleifur Thor Jonsson z Promote Iceland.

Promote Iceland promuje turystykę Islandii, a także jej kulturę, kuchnię i możliwości inwestycyjne. Jak podkreślił Thorleifur Thor Jonsson, jeszcze tego lata liczba bezpośrednich połączeń lotniczych z wyspy sięgnie 70, a Wi-Fi jest dostępne w każdym miejscu kraju.

– Współpracujemy z najlepszymi dostawcami usług w kraju, a teraz pragniemy taką współpracę nawiązać z wami – zapowiedział Orvar Sigurdsson, właściciel i prezes Iceland Premium Tours. To biuro podróży organizuje wycieczki po Islandii szyta na miarę. Zapewnia autokary, najlepszych przewodników, sprawdzone hotele i niecodzienne atrakcje, wśród nich loty helikopterem, nurkowanie, jazdę quadami, oglądanie wulkanów, wodospadów i gejzerów.

Latem Islandia oferuje niezwykłe doświadczenie dnia polarnego, zimą – możliwość obserwowania zorzy polarnej. Przez cały rok zachęca wysokim poziomem usług turystycznych.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.