Biura Podróży

Itaka przeprowadziła kontrolę agentów

itaka wprowadza uproszczony system rezerwacji

Biuro podróży Itaka skontrolowało swoich agentów. Wyniki audytu są niepokojące.

– Celem nadrzędnym jest sprzedaż oferty Itaki naszym wspólnym Klientom na tych samych zasadach. ITAKA konsekwentnie stosuje taką samą cenę imprez turystycznych we wszystkich kanałach sprzedaży, niezależnie czy jest to sprzedaż online, czy sprzedaż agencyjna. To nasza fundamentalna zasada. Niestety nie wszyscy jej przestrzegają – mówi wiceprezes Itaki, Piotr Henicz.

Do biura podróży Itaka wpłynęły sygnały na temat biur agencyjnych, które w sposób niedopuszczalny miały sprzedawać ofertę touroperatora. W związku z tym został zlecony audyt zewnętrznej firmie, przeprowadzony metodą „Tajemniczy Klient”. Zbadano 36 biur. W 3 z nich wykryto sprzedaż nieautoryzowaną, w 8 udzielenie rabatu.

– Wyniki audytu są bardzo rozczarowujące tym bardziej, że część biur działa na rynku od kilkunastu lat i są nam dobrze znane. Przypominamy: udzielanie rabatów i udostępnianie loginów biurom trzecim jest niedopuszczalne i podlega karze umownej 10.000 PLN lub rozwiązaniem umowy w trybie natychmiastowym.Informujemy, że 8 z badanych biur otrzymało karę finansową, z 3 rozwiązaliśmy umowy. Jesteśmy przekonani, że podjęte działania spotkają się ze zrozumieniem naszych partnerów przestrzegających warunków współpracy – zapowiada Piotr Henicz.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.