Biura Podróży

Itaka rozpoczęła sprzedaż oferty turystycznej na sezon ZIMA 21/22

Itaka zimowa oferta 2021/22

ITAKA rozpoczęła sprzedaż oferty na sezon ZIMA 21/22. Biuro podróży proponuje w najpopularniejsze kierunki w segmentach: egzotyka, destynacje europejskie, Egipt, wyjazdy narciarskie, hotele w Polsce i wycieczki objazdowe .

3 marca br. ITAKA rozpoczęła sprzedaż oferty na sezon ZIMA 21/22. Największy polski touroperator proponuje w niej najpopularniejsze kierunki w segmentach: egzotyka, destynacje europejskie, Egipt, wyjazdy narciarskie, hotele w Polsce i wycieczki objazdowe .


– Podróże egzotyczne mają coraz większy udział w naszym portfolio. To wyjątkowy produkt ITAKI. Nie tylko całkowicie „Made in Poland”, ale także przygotowany z myślą o polskich klientach – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Biura Podróży ITAKA, wiceprezes PIT i PZOT. Dodaje, że najdłuższe doświadczenie na rynku zaowocowało nie tylko konkurencyjną ofertą, ale także doborem hoteli, tras wycieczek objazdowych i programem wycieczek lokalnych uwzględniających preferencje Polaków. Większość kierunków egzotycznych to właśnie ITAKA wprowadziła po raz pierwszy na rynek jako regularne, całosezonowe operacje czarterowe.

Zanzibar – sztandarowy produkt Itaki

Sztandarowym produktem ITAKI jest Zanzibar. Wyjątkowe walory turystyczne tanzańskiej wyspy podkreślają wtopione w niezwykłą scenerię hotele z profesjonalną obsługą przyjazną dla turystów z Polski. Egzotyczne klimaty Klienci ITAKI znajdą także na Wyspach Zielonego Przylądka na Sal, wyspie docenianej przez miłośników piaszczystych plaż i aktywnego wypoczynku. Niezwykłym miejscem „odkrytym” przez ITAKĘ jest  także maleńka Nosy Be, wyspa należąca do Madagaskaru. „Jeden hotel jedna wyspa” to formuła wypoczynku na Malediwach, gdzie ekskluzywne hotele harmonizują ze spektakularnym pejzażem koralowych wysepek z białymi plażami. Polscy turyści wysoko oceniają standardy obsługi w Omanie. Starannie wyselekcjonowane hotele i piękne plaże w rejonie Salalah, nazywanym Karaibami Orientu po raz kolejny czekają na Klientów ITAKI. Miłośnicy Tajlandii odnajdą piękne plaże i egzotyczne smaki w malowniczym regionie Krabi. Na karaibskie wakacje zaprasza Dominikana – jeden z hitów tegorocznej zimy. Wspaniałe plaże, rozbudowane hotele prestiżowych sieci i atmosfera nieustającej fiesty sprawiają, że jest to idealne miejsce na ucieczkę od codziennej rutyny. Po karaibskie klimaty warto wybrać się na Curaçao, wyspę leżącą poza strefą huraganów. Jej atuty to piękne plaże, słynne miejsca nurkowe, malownicza stolica i wyjątkowy rum. Do oferty powraca także Kuba z Cayo Santa Maria.

Wyspy Kanaryjskie i nie tylko
Jak zawsze szczególne miejsce w ofercie Itaki zajmują Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura, Lanzarote, Teneryfa, Gran Canaria i La Gomera. Zimą z ITAKĄ można wybrać się także na Maderę, Porto Santo i Costa del Sol. Niezmiennie popularny Egipt jest reprezentowany przez Hurghadę, Marsa Alam i Tabę.

Oferta zimowa dla narciarzy

Narciarze mogą wybrać się z ITAKĄ czarterem do Włoch i Hiszpanii lub skorzystać z indywidualnych wyjazdów do Czech, Słowacji, Austrii, Bułgarii i Włoch czy hoteli w polskich górach.

Wycieczki objazdowe

Tradycyjnie na liście produktowej są autorskie programy wycieczek objazdowych. Część z nich zostało pogrupowanych w cykle o podobnym profilu jak: „Tylko dla Ciebie” – prywatne podróże z pilotem i samochodem do wyłącznej dyspozycji uczestników, „Wakacje pod palmami” – zwiedzanie i wypoczynek w najodleglejszych zakątkach świata, „Kameralne podróże” – zwiedzanie w grupach 10-12 osób. Na ciekawych świata czekają cieszące się dużym zainteresowanie trasy po Meksyku, Kubie, Dominikanie, Egipcie czy hiszpańskiej Andaluzji, a także rejsy dookoła Zanzibaru i po najpiękniejszych wyspach Madagaskaru w ramach „No limits” – wakacji dla aktywnych.

Dynamicznie rozwijająca się oferta

– Podobnie jak na sezon LATO 21 lista produktowa ma charakter dynamiczny. Będziemy dodawać: nowe kierunki, hotele i wycieczki, porty wylotowe i opcje przelotów. W późniejszym terminie dostępne będą także Zjednoczone Emiraty Arabskie i narty w Turcji – zapowiada wiceprezes Piotr Henicz.

Promocyjna sprzedaż trwa
Obecnie trwa promocja sprzedaży produktów turystycznych Itaki. W jej ramach klienci mogą skorzystać z PAKIETU 21 obejmującego: MULTI ZMIANA 21 tj. nielimitowane zmiany rezerwacji do 21 dni przed rozpoczęciem imprezy, PŁATNOŚĆ 21 tj. pełną należność za imprezę, z potrąceniem dokonanej przedpłaty, należy wpłacić na 21 dni przed jej rozpoczęciem, REZYGNACJA 21 tj. w przypadku rezygnacji na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy obciążenie z tego tytułu wyniesie tylko do 10%. Ponadto: 3% zniżki dla Stałych Klientów, zaliczka 15% oraz 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach.


(wyk. materiały Itaki)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.