Biura Podróży

Itaka wprowadziła uproszczoną autoryzację dokumentów

itaka wprowadza uproszczony system rezerwacji

Łatwiejsza autoryzacja dokumentów podróży: mniej podpisów, potwierdzeń, a także zakup przez internet bez podpisu klienta – to udogodnienia jakie w ostatnim czasie wprowadziła Itaka.

Od 17 lipca klienci biura podróży decydujący się na zakup wyjazdu w salonach firmowych Itaki składają mniej podpisów i potwierdzeń. Mniej jest także wydruków dokumentów. Natomiast klienci decydujący się na zakup podróży z Itaką przez internet i aplikację mobilną mogą zawierać umowy bez konieczności składania podpisu. Nie muszą także odsyłać dokumentów.

Teraz nasi klienci wygodnie i szybko autoryzują wymagane prawnie zgody i dokumenty związane z rezerwacją w aplikacji mobilnej lub autoryzują je dokonując wpłaty przelewem tradycyjnym bądź online – mówi Ewa Marusza, Nowa Itaka Sp. z o. o. – Dla klientów jest to duże uproszczenie formalności związanych z zakładaniem i potwierdzaniem rezerwacji. Nowe rozwiązania mają oszczędzać czas zarówno klienta jak i sprzedawcy. Przyniosą także oszczędności w postaci mniejszego zużycia papieru, kosztów wydruku i archiwizacji.

Obecnie Itaka w swojej aplikacji mobilnej, poza autoryzacją dokumentów, udostępnia klientom pełną informację o rezerwacji i ofercie np.: aktualny rozkład lotów. Biuro podróży zapowiada, że nadal będzie poszerzać liczbę nowych funkcjonalności i udogodnień dostępnych przez aplikację. W najbliższym czasie jest planowane uproszczenie ścieżki kontaktu z wybranym salonem czy sprzedawcą.

Itaka to polskie biuro podróży, które może poszczycić się największą liczbą klientów i największymi przychodami – według rankingu „Touroperatorzy 2019 – co zmieniło się po trudnym sezonie 2018?” przeprowadzonego przez Instytut Badania Rynku Turystycznego Traveldata. Itaka okazała się, dziesiąty raz z rzędu, największym biurem podróży w Polsce. Wielkość jej przychodów ze sprzedaży imprez turystycznych wyniosła 2,5 mld zł. Z badań Traveldata wynika także, że w ubiegłym roku najwięcej klientów – 915 tys., skorzystało z wyjazdów z biurem podróży Itaka. Jest to wzrost o 19,6 proc., w porównaniu do poprzedniego roku. 

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.